Owsiak o piwie na Przystanku Woodstock
autor(ka): Jerzy Rządzki
W rozmowie z red Zdzisławem Haczkiem z Gazety Lubuskiej Jurek Owsiak skoplementował działania organizacji pozarządowych na Koncercie Woodstock związane z ograniczeniem dostępu do alkoholu. (GL nr174/z 27/28 lipca 2002)
Zdzisław Haczek: - W tym roku na Przystanku za deklarację o abstynencji z 50 podpisami będzie można dostać koszulkę z napisem "Nie zalewam".

Jerzy Owsiak: - To pomysł Jurka Rządzkiego i jego poradni z Zielonej Góry. Jak rok temu rozstawił się ze swoim namiotem obok stanowiska antynarkotykowej Familii, to się bałem, że będą do niego dwuznaczne uwagi od ludzi. A okazało się, że dużo ludzi z tej poradni korzystało. Alkohol jest problemem młodych ludzi i od tego nie uciekamy. Tym bardziej, że sprzedajemy na koncercie piwo. Rok temu policja nie zanotowała ani jednego przypadku sprzedaży piwa nieletniemu. Robiliśmy zakupy kontrolowane: wysyłaliśmy po piwo młodzież, która wracała z niczym. Wierzę w to, że Jurek Rządzki rozda sporo koszulek i podpisy pod deklaracjami będą składane szczerze. Będę mówił ze sceny: przeżyjcie jak najbardziej trzeźwo ten Przystanek, żeby nie uronić żadnej chwili."

Na koncercie obok Poradni Profilaktyczno Terapeutycznej z Zielonej Góry wspólnie pracują także pedagodzy i młodzież z Profilaktyczno Rozwojowego Ośrodka Młodzieży i Dzieci PROM z Łodzi (Witek Skrzypczyk). Zaangażowani są też działacze trzeźwościowi z Żar, Trzebiela i okolic. Poradnia do współpracy zaprasza wszystkich młodychy ludzi, którzy chcą włączyć sie w działania profilaktyczne. Szczególy na stronie internetowej poradni.
organizator: Poradnia Profilaktyczno Terapeutyczna
adres: ul. Wegierska 32/5 Zielona Góra,
tel.: 0601934558, e-mail: +48601934558@text.plusgsm.pl
www: poradniapt.w.interia.pl 
źródło: Poradnia Profilaktyczno Terapeutyczna
data publikacji: 2002-07-29
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!