Polsko-niemieckie warsztaty dla młodych dziennikarzy
autor(ka): redakcja www.ngo.pl
Na przełomie kwietnia i maja 2002 w niemieckim mieście Rhede odbywać się będą międzynarodowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Organizują je Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku oraz Akademia Klausenhof.
Tym razem w Niemczech odbędą się międzynarodowe warsztaty dziennikarskie pt. "Perspektywy rozwoju młodzieży w środowiskach lokalnych i Europie". Młodzi dziennikarze spotkają się w dniach 27 kwietnia - 4 maja w Rhede. Organizatorem przedsięwzięcia jest Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku - Projekt ProMedia oraz Akademia Klausenhof.

Międzynarodowy projekt jest skierowany przede wszystkim do młodych adeptów sztuki dziennikarskiej z Polski i Niemiec, pracujących w lokalnych mediach elektronicznych i organizacjach pozarządowych.

Program realizowany jest w trzech płaszczyznach: seminaryjnej, hospitacyjnej oraz warsztatowej. Uczestnicy zapoznają się z zasadami tworzenia czasopism, z zasadami pracy i warsztatem dziennikarza mediów elektronicznych. Pozyskają specjalistyczną wiedzę na wykładach, spotkaniach oraz podczas konferencji prasowych. Porównają doświadczenie polskie i niemieckie w poszczególnych dziedzinach problemowych. Program pozwoli także zdynamizować działania młodych w środowiskach lokalnych.

Młodzież spotka się z niemieckimi specjalistami z zakresu mediów, dziennikarzami, przedstawicielami instytucji rządowych i pozarządowych. Pod opieką specjalistów uczestnicy stworzą pismo warsztatowe opisujące problemy prezentowane w trakcie projektu.

Program został wsparty przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Patronat nad międzynarodowym spotkaniem objął portal internetowy trojmiasto.pl.


Koszt udziału w warsztatach wynosi 150 EUR (nocleg, pełne wyżywienie, opłata programowa, przejazdy lokalne i międzynarodowe).

W warsztatach mogą wziąć udział młodzi ludzie w wieku od 17 do 26 lat.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:
Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku - Projekt ProMedia
ul. Św. Trójcy 4, 80-822 Gdańsk
tel./fax (058)301 57 21,
e-mail:

FORMULARZ zgłoszeniowy można pobrać ze stron Projektu ProMedia


Więcej informacji na stronie:
www.promedia.3miasto.pl/prasa/organizator: Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku
adres: ul. Św. Trójcy 4 Gdańsk, 80-822 ,
tel.: (058) 301 57 21, faks: (058) 301 57 21
e-mail: office@pmedia.info
www: www.promedia.3miasto.pl 
źródło: Dom Pojednania i Spotkań w Gdańsku
data publikacji: 2002-04-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!