Dom Przyjazny Wolontariuszom w Lublinie
autor(ka): Jacek Wnuk
Lubelskie Centrum Wolontariatu przyzna dziś tytuł 'Domu przyjaznego wolontariuszom' Domowi Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, który świętuje jubileusz 45-lecia istnienia.
Z tej okazji wolontariusze chcą nagrodzić dyrekcję i mieszkańców za atmosferę domu i współpracę. Jak sami mówią - tu czujemy się najlepiej, znajdujemy poparcie dla swojej pracy, jesteśmy cenieni i wspierani przez personel.

W lubelskim Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego wolontariusze są od trzech lat. To pierwsza placówka pomocy społecznej, która z chwilą powstania Centrum Wolontariatu otworzyła swoje drzwi dla wolontariuszy. Tutaj jest ich ponad 50. To największa grupa ochotników w lubelskich placówkach. Wolontariusze towarzyszą mieszkańcom w codziennym życiu, rozmawiają, uczestniczą w warsztatach terapii zajęciowej. Biorą też udział w wycieczkach, turnusach rehabilitacyjnych i uroczystościach domowych. Specjalnie dla nich na początku maja mieszkańcy zorganizowali bal i wręczyli okolicznościowe upominki. Nagroda zostanie wręczona podczas uroczystości jubileuszowych.
organizator: Centrum Wolontariatu
adres: Zielona 20/13A Lublin,
tel.: 081.5342652, e-mail: lublin@wolontariat.org.pl
www: wolontariat.org.pl/lublin 
źródło: własna
data publikacji: 2002-05-17
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!