Ośmiu wspaniałych i Przesłanie do Bardzo Ważnych Osób
autor(ka): MD (redakcja ngo.pl)
Fundacja 'Świat na Tak' zaprasza wolontariuszy oraz wszystkich sympatyków wolontariatu na Wielką Galę kończącą VIII edycję Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków 'Ośmiu Wspaniałych'.
Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 1 czerwca 2002 w Regionalnym Centrum Widowiskowo – Sportowym w Rzeszowie. Od 31 maja do 2 czerwca 2002 odbywać się będzie wiele imprez towarzyszących.

W trakcie uroczystości zostanie odczytane Przesłanie do Bardzo Ważnych Osób z prośbą o pomoc w tworzeniu młodzieżowego wolontariatu. List ten jest wieziony do Rzeszowa przez specjalnego wysłannika Fundacji - Piotrka Celińskiego.

Wyruszył on z Warszawy 26 maja na rowerze – na miejsce dotrze 31 maja. Na trasie przejazdu (Warszawa – Radom – Starachowice – Tarnobrzeg – Dębica – Rzeszów) Piotrek odwiedza prezydentów miast zbierając podpisy pod przesłaniem. Poniżej zamieszczamy tekst listu.

List do Bardzo Ważnych Osób

Kochane Bardzo Ważne Osoby, sympatycy Konkursu Ośmiu Wspaniałych,

zwracamy się z wielką, jak pustynia Sahara, prośbą. Prosimy pokochajcie Wolontariat i Wolontariuszy, dziewczyny i chłopaków, którzy mają serce na dłoni i dzielą się nim, gdy potrzeba.

Pomóżcie nam rozgłaszać dobrą wiadomość o wolontariacie, aby stałą się powszechnie znana. Abyśmy w każdej szkole mogli powołać Klub Ośmiu – młodzieżowy wolontariat. Naprawdę będzie nam się dużo łatwiej i lepiej żyło, gdy tysiące wolontariuszy ruszy w Polskę i do Europy z uśmiechem i życzliwością.
Wolontariusz jest człowiekiem wolnym i szczęśliwym. Pomagając innym, pomaga sobie, bo spotyka ciekawych ludzi, znajduje przyjaciół na całe życie, zdobywa nowe umiejętności, rozwija zainteresowania, staje się bardziej odpowiedzialny, aktywny i twórczy.

Nasze Bardzo Ważne Osoby, pomóżcie nam budować wolontariat. Razem budujmy „Świat na Tak”.

Zapraszamy Państwa – dołączcie do nas i razem promujmy ideę wolontariatu.

Wszystkich informacji udzielają pracownicy Fundacji pod numerem telefonu: 629 35 75 oraz Karolina Malczyk 0504 290 650.


organizator: Fundacja 'Świat na TAK'
adres: ul. Szucha 27 Warszawa, 00-580 ,
tel.: (22) 629-35-75, 629-63-34, faks: (22) 629-63-34, 629-35-75
e-mail: fundacja@swiatnatak.pl
www: www.swiatnatak.pl 
źródło: Fundacja 'Świat na TAK'
data publikacji: 2002-05-29
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!