12 miesięcy we Francji
autor(ka): redakcja ngo.pl
Polska Fundacja im. Roberta Schumana zaprasza do udziału w programie 'Wolontariat - Budowanie Mostów w Europie'. Zgłoszenia można nadsyłać tylko do 10 czerwca!
Program ten umożliwia młodym ludziom odbycie wolontariatu socjalnego za granicą. Przez okres 12 miesięcy wolontariusze angażują się społecznie pracując w instytucjach socjalnych i centrach młodzieżowych. Służba odbywa się w takich placówkach jak: domy dziecka, przedszkola, ośrodki pomocy socjalnej, domy spokojnej starości, schroniska dla azylantów, ośrodki dla niepełnosprawnych, ośrodki edukacyjne dla młodzieży i dorosłych, domy spotkań i organizacje młodzieżowe.

Kto może zostać wolontariuszem? Jakie warunki należy spełnić, aby zostać wolontariuszem?

Wolontariuszami mogą zostać młodzi ludzie w wieku od 18 do 25 roku życia. Bardzo ważne w procesie kwalifikacyjnym są predyspozycje osobiste i zaangażowanie społeczne.

Minimum podstawowa znajomość języka francuskiego będzie pomocna choć podczas okresu przygotowania wolontariusze uczestniczą w intensywnym kursie językowym.

Rozpoczęcie projektu?

Projekt rozpoczyna się 1 września 2002 roku i kończy 31 sierpnia 2003 roku.

Warunki?

Każdy uczestnik programu zapewnione ma mieszkanie, wyżywienie, kieszonkowe, i zwrot kosztów podróży służbowych. Wolontariusze, którzy nie będą odbywać wolontariatu w ramach EVS - Wolontariat Europejski będą musieli wykupi sobie roczne ubezpieczenie na zagranicą (ok. 2.400 PLN za 12 miesięcy)

Do jakich krajów można wyjechać?

Obecny nabór prowadzony jest tylko do Republiki Francji. Polska Fundacja im. Roberta Schumana realizuje już wymian wolontariacką z Niemcami i Belgią, oraz rozpoczyna współpracę z Wielką Brytanią i Hiszpanią. Docelowo Polska Fundacja im. Roberta Schumana chce prowadzić wymianę z wszystkimi państwami Unii Europejskiej.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o przysłanie na adres Fundacji następujących dokumentów:

"WOLONTARIAT WE FRANCJI"
Polska Fundacji im. Roberta Schumana
Al. Ujazdowskie 37/5
00-540 WarszawaW razie jakichkolwiek pytań lub niejasności informacji udziela Radosław Ciszewski, Kierownik Działu Programowego .
organizator: Polska Fundacji im. Roberta Schumana
adres: Al. Ujazdowskie 37/5 Warszawa, 00-540 ,
tel.: 022 622 03 42, 622 03 43, 622 00 68, 621 75 55, e-mail: rsc@schuman.org.pl
www: www.schuman.org.pl 
źródło: Polska Fundacji im. Roberta Schumana
data publikacji: 2002-05-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!