W Tarnobrzegu powstaje Centrum Wolontariatu
autor(ka): FIPress
Centrum Wolontariatu powstaje w Tarnobrzegu. Placówka będzie oferować wszechstronną pomoc.
Tarnobrzeg, 20.10 (KAI)
Centrum Wolontariatu powstaje w Tarnobrzegu. Placówka będzie oferować wszechstronną pomoc. Wolontariusze będą wspierać materialnie najbiedniejszych, opiekować się chorymi i bezdomnymi, a nawet pomagać w nauce dzieciom z rodzin patologicznych. Z inicjatywą powołania w Tarnobrzegu Centrum Wolontariatu wystąpił ks. Michał Józefczyk, znany w mieście z wielu przedsięwzięć mających na celu pomoc najbiedniejszym.

Placówka powstaje przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Wolontariusze będą pomagać osobom chorym, samotnym i bezdomnym. Centrum prowadzi już zbiórkę darów żywnościowych, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących. Zaapelowano do rolników o ofiarowanie owoców i warzyw. Artykuły te wykorzystane zostaną do przygotowywania posiłków dla najuboższych. Placówka prowadzi także zbiórkę odzieży.

Swoje usługi zaoferowało już kilku nauczycieli, którzy nieodpłatnie będą udzielać korepetycji z matematyki, fizyki i języka polskiego. W działalność Centrum Wolontariatu chcą się także zaangażować studenci i uczniowie starszych klas szkół średnich.
Dotychczas z inicjatywy ks. Michała Józefczyka powstała w Tarnobrzegu kuchnia Caritas, noclegownia dla bezdomnych mężczyzn i hospicjum. W uznaniu jego zasług przyznano mu tytuł “Tarnobrzeżanina XX wieku”.
kdr (KAI) og
źródło: KAI
data publikacji: 2001-10-25
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!