Młodzież w organizacjach a wolontariat
autor(ka): Beata Klein
Na seminarium w Gdańsku zostaną ogłoszeni laureaci lokalnej edycji konkursu 'Wolontariat - nowe spojrzenie na pracę społeczną'. Zaprezentowane zostaną także organizacje działające na rzecz dzieci.
Centrum Wolontariatu w Gdańsku we współpracy z Regionalnym Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych organizuje 4 października seminarium pn. Młodzież w organizacjach a wolontariat.

W pierwszej części spotkania odbędzie się uroczyste wręczenie wyróżnień laureatom lokalnego etapu konkursu 'Wolontariat - nowe spojrzenie na pracę społeczną' przebiegającego w województwie pomorskim jako specjalna edycja Wyróżnienia 'Niestrudzeni 2001'. (Więcej o konkursie.)
Honorowy patronat nad konkursem zorganizowanym w ramach obchodów Światowego Roku Wolontariatu sprawuje Stały Koordynator Narodów Zjednoczonych w Polsce Pan Marc Destanne de Bernis. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Bałtycki.

W drugiej części spotkania przewidziana jest prezentacja czołowych polskich organizacji wspierających inicjatywy na rzecz dzieci i młodzieży. Omówione zostaną aktualnie realizowane ścieżki programowe oraz możliwości finansowania działań sektora pozarządowego ze szczególnym uwzględnieniem wolontariatu.

Seminarium odbędzie się w czwartek, 4 października 2001 roku o godz. 12.00 w sali obrad Rady Miasta Gdańska przy ul. Wały Jagiellońskie 1 w Gdańsku.
organizator: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Gdańsku i Fundacja Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych
adres: Al. Zwycięstwa 51 Gdańsk, 80-207 ,
tel.: (58) 344 40 39, faks: (58) 344 40 39
e-mail: gdansk@wolontariat.org.pl
www: www.wolontariat.org.pl 
źródło: Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz RCI i WOP
data publikacji: 2001-10-02
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!