Rzepiska: Warsztaty dla licheńskich wolontariuszy
autor(ka): iw/rl (KAI)
Wolontariusze Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym poszerzali swoje umiejętności zawodowe i pogłębiali duchowość na warsztatach letnich. Szkolenie zgromadziło ponad 30 osób.
Licheń, 18.07 (KAI)
Wolontariusze Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym poszerzali swoje umiejętności zawodowe i pogłębiali duchowość na warsztatach letnich. Szkolenie zgromadziło ponad 30 osób.

Wolontariusze spotkali się w Domu Rekolekcyjnym księży marianów w Rzepiskach k. Bukowiny Tatrzańskiej. Uczyli się metod kontaktu z pacjentem, aktywnego słuchania i skutecznego motywowania do leczenia. Pacjentami licheńskiego ośrodka są zwykle osoby uzależnione, współuzależnione oraz dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Uczestnicy obozu podkreślali, że w ciągu 10 dni otrzymali potężną porcję wiedzy o uzależnieniach i równie wiele umiejętności praktycznych.

“Mieliśmy wszystko: Boga, księdza, który służył nam wsparciem oraz naukę skutecznych metod postępowania z pacjentami a nawet terapię dla siebie. A wszystko w cudownie położonym ośrodku”. Po zajęciach wolontariusze chodzili na górskie wycieczki, poznawali Zakopane i jego okolice. A wieczorami gromadzili się przy ognisku.

Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym powstało jako dar dla papieża Jana Pawła II jesienią 2000 r. Na ośrodek składają się dwa apostolaty: odnowy rodziny i trzeźwości. W Centrum pracują duszpasterze i zawodowi terapeuci, a w sezonie pielgrzymkowym także wolontariusze. Od 1 października 2000 r. z porad Licheńskiego Centrum Pomocy skorzystało 2365 osób. Większość z nich to pielgrzymi, którzy w trakcie pobytu w sanktuarium szukają rozwiązania swoich rodzinnych tragedii.
iw/rl (KAI)
źródło: KAI
data publikacji: 2001-07-23
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!