Fundacja 'Przyjaciółka' rozpoczyna działalność programem na rzecz edukacji wychowanków Domów Dziecka.
autor(ka): Joanna Luberadzka
Fundacja 'Przyjaciółka' pomaga wychowankom Domów Dziecka zdobyć lepszą przyszłość.
FUNDACJA PRZYJACIÓŁKA chce wspierać wychowanków Domów Dziecka w ich edukacji. Jednym z najtrudniejszych elementów w pracy wychowawczej w Domach Dziecka jest odrabianie zadań domowych i nauka, ponieważ większość wychowanków powtarza klasy, a szkoła jest dla nich miejscem stresu i porażki. Chcemy im pomóc. W około 100 placówkach od września 2001 do czerwca 2002 pojawią się wolontariusze, którzy będą pomagać dzieciom w nauce. Dodatkowo planowane jest rozszerzenie akcji o naukę języków obcych i kursy komputerowe. Chcemy wyposażyć wszystkie Domy Dziecka, które będą brały udział w naszym programie w sprzęt komputerowy oraz tam, gdzie będzie to możliwe, w dostęp do internetu.

Aby zachęcić dzieci do większego zaangażowania we własne wykształcenie zamierzamy organizować spotkania z dorosłymi już wychowankami placówek, którym udało się osiągnąć sukces w dorosłym życiu. Pragniemy aby dzieci zrozumiały, że zdobycie dobrego zawodu jest dla nich szansą na zmianę swojego losu.
organizator: Fundacja 'Przyjaciółka'
adres: Wiejska 12a Warszawa, 00-490 ,
tel.: 0 22 625 18 21, 622 56 02, faks: j.w.
e-mail: info@fundacja.przyjaciółka.pl lub j.luberadzka-g
źródło: własna
data publikacji: 2001-04-07
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!