Truskawki z bitą śmietaną za świadomość ekologiczną
autor(ka): MD (redakcjqa ngo.pl)
- Chcemy przekonać ludzi, że ze śmietany w butelce też można zrobić pyszną bitą śmietanę – mówi Magda Zowsik z Federacji Zielonych, jedna z organizatorek happeningu, który odbył się we wtorek, 18 czerwca 2002, w centrum Warszawy.
Ci, którzy o godz. 15.00 znaleźli się u zbiegu ul. Chmielnej i Szpitalnej w Warszawie mieli niepowtarzalną okazję poczęstować się truskawkami z bitą śmietaną. Wystarczyło tylko odpowiedzieć na jedno pytanie związane z ekologią, na przykład: „Jakie opakowanie jest bardziej ekonomiczne: szklane, czy plastikowe?” Smakołyki rozdawali członkowie Federacji Zielonych. Happening był jednym z elementów kampanii „Nie śmiecę” i programu promocji butelki zwrotnej.

- Rozdajemy bitą śmietanę, ponieważ na razie w polskich sklepach z produktów nabiałowych tylko śmietana jest sprzedawana w szklanych opakowaniach – tłumaczy Magda Zowsik. - Promujemy ekologiczne zachowania konsumenckie. Namawiamy ludzi, żeby kupowali towary w butelkach zwrotnych. Jest to nie tylko bardziej ekologiczne, ale i w ogólnym rozrachunku – tańsze. A produkty są takiej samej jakości.

Kampania prowadzona przez Federację Zielonych ma na celu m.in. promowanie sklepów, których właściciele zdecydowali się na sprzedaż produktów w opakowaniach ekologicznych. Jeszcze w tym tygodniu zostanie także rozstrzygnięty konkurs dla konsumentów i właścicieli sklepów, w których można kupić żywność w opakowaniach zwrotnych.

Więcej informacji o kampanii na stronie Federacji Zielonych www.f.z.pl oraz kampanii "Nie śmiecę"
organizator: Federacja Zielonych
www: www.f.z.pl 

data publikacji: 2002-06-18
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!