Konferencja UNITED against Racism
autor(ka): oprac. MD (redakcja ngo.pl)
UNITED for Intercultural Action zaprasza na konferencję pod tytułem: „Facing the Challenge: A Youth Strategy Against Racism and Related Forms of Discrimination in Europe'. Konferencja odbędzie się w Bukareszcie (Rumunia), od 9 do 13 października 2002.
Rasizm ukazuje nam swe nowe oblicza: skrajna prawica zyskuje coraz większa siłę poprzez wybory, neo-naziście nie są już niezorganizowaną grupą skinhedów, ale szanowanymi ludźmi w garniturach, rasizm jest obecny w kulturze pop i w sporcie...

Czy Wschodnia i Centralna Europa różnią się pod tym względem od Europy Zachodniej? Jakie są najlepsze metody stawienia czoła nowy wyzwaniom w walce z rasizmem i dyskryminacją?

Konferencja The UNITED w Rumunii skupi młodych działaczy z całej Europy, którzy będą się starali odpowiedzieć na te pytania, podzielą się swoimi doświadczeniami i poszukają najlepszych strategii działań na przyszłość. Podczas wykładów i warsztatów uczestnicy będą mieli okazję do przedstawienie problemów rasizmu i dyskryminacji w ich krajach. Efektem konferencji ma być organizowanie wspólnych akcji i kampanii.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.unitedagainstracism.org. Tam także można znaleźć więcej informacji. Zgłoszenia należy nadsyłać do organizatorów do 15 sierpnia.

UNITED for Intercultural Action jest siecią europejskich organizacji, których założeniem jest wspólne działanie przeciwko rasizmowi i dyskryminacji.
organizator: UNITED for Intercultural Action
www: www.unitedagainstracism.org 
źródło: UNITED for Intercultural Action
data publikacji: 2002-06-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!