Apel o pomoc
autor(ka): Waldemar Weihs
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce zabrać Wałbrzyszanom 'Twoje Radio'!!!
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji z niezrozumiałych przyczyn postanowiła odmówić „Twojemu Radiu Wałbrzych” koncesji na nadawanie programu.

Radio, które każdego ranka stara się zadbać o dobry nastrój, gra ulubione piosenki wybrane przez Wałbrzyszan, dostarcza lokalnych informacji, najaktualniejszą prognozę pogody może lada dzień zamilknąć. Wszystko zależy od urzędników w Warszawie i od mieszkańców Wałbrzycha, a także organizacji pozarządowych, którzy wspólnie mogą obronić radio.

Właśnie rusza akcja zbierania podpisów w obronie „Twojego Radia”. Każdy może się podpisać pod petycją. Od jutra w całym mieście rozdawane będą ulotki w obronie „Twojego Radia”. Można też przyłączyć się do marszu protestacyjnego, który wyruszy w sobotę (6 lipca 2002) w południe spod siedziby „Twojego Radia” przy ulicy Chrobrego 45 w Wałbrzychu. Protestujący przejdą ulicami: Chrobrego, Placem Grunwaldzkim, ulicą Słowackiego, Placem Magistrackim i do Rynku. To będzie wyjątkowy marsz, czegoś takiego w Wałbrzychu jeszcze nie było. Kto nie wierzy, niech przyjdzie w południe pod siedzibę radia na ulicy Chrobrego 45.

W poniedziałek na stronach www.ngo.pl znajdzie się informacja w jaki sposób organizacje pozarządowe mogą przyłączyć się do obrony „Twojego Radia”.

„Twoje Radio” istnieje od 7 lat. Najpierw jako „Radio Wałbrzych”, potem jako „Twoje Radio Wałbrzych”.

„Twoje Radio” pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom, organizuje prezenty na Gwiazdkę i na Mikołaja. W czasie powodzi zespół „Twojego Radia” pracował całymi dniami organizując zbiórki darów i konwoje z pomocą dla powodzian. W związku z przejściem na wysokie pasmo UKF radio na własny koszt przestroiło najbiedniejszym Wałbrzyszanom odbiorniki. Każdego roku „Twoje Radio” pomagało Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Na antenie były licytacje złotych serduszek, było zbieranie pieniędzy, biżuteri, wszyscy mogli przyjść do Radia, żyć akcją Jurka Owsiaka, Radio było otwarte dla wszystkich.

Radio wspierało i wspiera lokalne inicjatywy społeczne, promuje działania organizacji pozarządowych.

Radio odwiedzili i wpisali się do księgi pamiątkowej między innymi Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Olga Tokarczuk, Dariusz Baranowski, Marek Dyduch, Jacek Kuroń, Edyta Geppert, Andzej Rosiewicz, Anna Seniuk, Krzysztof Cugowski, Korneliusz Pacuda, Wojciech Młynarski i wielu, wielu innych.

Przez wiele lat stacja borykała się z problemami finansowymi, podupadała i wychodziła na prostą. Przez 4 ostatnie lata (1997-2001) właścicielem radia było Stowarzyszenie „Jowisz” z Wałbrzycha, znane z wielu inicjatyw społecznych w regionie. To między innymi dzięki ówczesnemu właścicielowi „Twoje Radio” przybrało tak prospołeczny charakter.

W roku 2001 znalazł się inwestor strategiczny i kiedy stacja mogłaby wreszcie rozwinąć skrzydła, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji chce zamknąć radio. Jeśli plan urzędników z Warszawy się powiedzie, pracę straci 12 osób, mieszkańcy Wałbrzycha stracą swoje ulubione radio, a organizacje pozarządowe swojego sprzymierzeńca i promotora.

Badania słuchalności wskazują ze „Twoje Radio” jest najpopularniejszą stacją w mieście od 1996 roku.
organizator: Waldemar Weihs
adres: ul. Beethovena 10 Wałbrzych, 58-300 ,
tel.: (0-74) 84 33 031, 84 33 000, faks: (0-74) 84 33 000
e-mail: jowisz@jowisz.pl
źródło: Twoje Radio
data publikacji: 2002-07-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!