Przyznano nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej
autor(ka): Kazimierz Kobiak
Nagroda Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej już po raz drugi trafia do rąk pracownika Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdańsku (DMK). Tym razem laureatem prestiżowego wyróżnienia jest Dyrektor Programowy Domu Piotr Cejnóg, uhonorowany za wspieranie międzynarodowej wymiany młodzieży.
W sobotę 22 czerwca w Warszawie, Piotr Cejnóg – Dyrektor Programowy Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku odbierze nagrodę im. Ireny i Karola Dewoyna – Sylwestrowiczów. Niezależna Fundacja Popierania Kultury Polskiej Polcul postanowiła uhonorować go za pracę na rzecz wspierania międzynarodowej wymiany młodzieży oraz realizację projektów integrujących różne środowiska europejskie. Jest to szczególnie ważne wyróżnienie dlatego, że przyznane w roku Jubileuszu 10-lecia istnienia DMK.

Warto przypomnieć, że nagroda Fundacji Polcul już po raz drugi trafia do rąk pracownika Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku. W roku 2000 laureatem tej nagrody był o. Roman Deyna – Dyrektor DMK.

Korzystając z tej okazji, laureaci, pracownicy i wolontariusze pragną podziękować wszystkim osobom oraz instytucjom, które wspierają działalność i pracę Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana. M. Kolbego w Gdańsku.
- Bez takich przyjaciół funkcjonowanie DMK byłoby niemożliwe – przyznają.

Jak twierdzą wspólnie o. Roman Deyna i Piotr Cejnóg, Nagroda Fundacji Polcul to zaszczyt, ukonorowanie działań, ale przede wszystkim drogowskaz.
– Wiemy jak i gdzie mamy pracować, oby tylko zdrowie było – dodają.

Do tej pory laureatami nagród Fundacji byli między innymi: Witold Bereś, Bronisław Geremek, Zbigniew Herbert, Tadeusz Mazowiecki, Jerzy Owsiak, ks. Arkadiusz Nowak.

W skład Jury Fundacji Polcul wchodzą: Zofia Bartoszewska, Czesław Bielecki, Jerzy Boniecki, Mirosław Chojecki, Jacek Fedorowicz, Jan Hanasz, Ewa Łętowska, Jan Nowak-Jeziorański, Jan Pakulski.o. Roman Deyna, ur. 19 maja 1957 roku, franciszkanin, stypendysta KAS w Wiedniu, ukończył studia doktoranckie na KUL-u w Lublinie, od 1994 roku Dyrektor Domu Pojednania i Spotkań w Gdańsku.

Piotr Cejnóg, ur. 27 marca 1975 roku, ekonomista, dziennikarz, podyplomowe studia PR ukończył w 2000 roku na WSB w Poznaniu a retoryki w 2002 na UJ w Krakowie. Z Domem Pojednania i Spotkań w Gdańsku związany od 1996 roku a od 1999 jego Dyrektor Programowy.
organizator: ProMedia - DMK
adres: Gdańsk,
tel.: (58) 301 57 21, faks: (58) 301 57 21
e-mail: office@pmedia.info
www: www.pmedia.info/showludzie.php?wid=21 
źródło: ProMedia - DMK
data publikacji: 2002-06-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!