Kolonie PAH dla małych uchodźców
autor(ka): Judyta Stawikowska
22 lipca 2002 grupa 40 małych uchodźców, którymi opiekuje się Centrum Pomocy Uchodźcom Polskiej Akcji Humanitarnej wyjedzie na dwutygodniowe kolonie integracyjne w Beskid Wyspowy.
Mali uchodźcy z Czeczenii, Armenii, Bośni, Białorusi, Somalii, Liberii wyjadą na kolonie do Słopnic - miejscowości położonej w Beskidzie Wyspowym.

Na co dzień dzieci ze swoimi rodzinami mieszkają w Warszawie i w okolicach oraz w Lublinie. Dla większości z nich będzie to jedyny wakacyjny wyjazd w tym roku.

Koloniści wraz z opiekunami - wolontariuszami PAH, mieszkać będą w szkole podstawowej nr 2 w Słopnicach, udostępnionej przez lokalne władze i mieszkańców.

W trakcie kolonii mali podopieczni PAH poznają okolice Słopnic, wezmą udział w spływie Dunajcem, zwiedzą Kraków, Stary i Nowy Sącz, Wieliczkę. W programie przewidziane są również codzienne sportowe, kulturalne i edukacyjne zabawy oraz zajęcia „integracyjne” prowadzone przez wolontariuszy- studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej z Warszawy.

Organizatorzy mają nadzieje, że kolonie będą dla dzieci okazją do nawiązania nowych przyjaźni oraz do zobaczenia miejsc i zabytków Polski, które do tej pory znały tylko ze szkolnych podręczników.

Centrum Pomocy Uchodźcom PAH już po raz szósty organizuje kolonie integracyjne dla dzieci uchodźców. Sponsorem tegorocznych kolonii jest Fundacja SOS.
organizator: Polska Akcja Humanitarna, Centrum Pomocy Uchodźcom
adres: ul. Szpitalna 5/3 Warszawa, 00-031 ,
tel.: (22) 828 88 82, e-mail: www.pah.ngo.pl
www: pah@pah.ngo.pl 
źródło: PAH, CPU
data publikacji: 2002-07-19
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!