Dzień Dziecka z Pajacykiem
autor(ka): Dominik Piotrowski
Na portalu internetowym Gazety Wyborczej trwa licytacja herbu Wrocławia zbudowanego z klocków LEGO. Dochód ze sprzedaży herbu zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na akcję dożywiania dzieci Pajacyk.
Już od poniedziałku (27 maja 2002), na portalu internetowym Gazety Wyborczej (www.gazeta.pl/wroclaw) trwa wielka licytacja herbu Wrocławia z klocków LEGO. Herb, zbudowany z 5 700 klocków (100 x 90 cm), powstał z okazji Kongresu Eucharystycznego. Można go oglądać na wystawie sklepu LEGO, przy ulicy Szewskiej 70 we Wrocławiu.

Aktualne informacje o licytacji można znaleźć w Gazecie Wyborczej i na antenie Radia Ram (89,8 UKF).

Finał licytacji odbędzie się w Dzień Dziecka. Tego dnia dodatkowo zostanie uruchomiony numer telefonu (71) 339 90 10, pod którym w godz. od 8.00 do 20.00. będzie można wziąć udział w licytacji herbu oraz konto mailowe:

W Dniu Dziecka można również pomóc Pajacykowi odwiedzając wrocławski Rynek. Od godz. od 12.00 do 18.00. odbywać się tam będzie festyn. W okolicach pręgierza powstanie mur zbudowany z klocków LEGO. Każdy klocek będzie cegiełką o minimalnej wartości 2,50 zł (średnia cena jednego obiadu w szkole). Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na posiłki dla dzieci. „Rozbieraniu” muru towarzyszyć będą liczne atrakcje: pokazy walk wschodnich, odwiedziny znanych wrocławskich artystów i osobistości, zabawa klockami LEGO, występy muzyczne i wiele innych niespodzianek.
organizator: WGW PAH
e-mail: www.pah.ngo.pl
www: pah@pah.ngo.pl 
źródło: WGW PAH
data publikacji: 2002-05-28
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!