Warszawa. Szkolenie "Komunikacja z wolontariuszami poprzez empatię"
autor(ka): Elżbieta Baranowska-Pytko
Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza koordynatorów wolontariatu na szkolenie pt: Komunikacja z wolontariuszami poprzez empatię. Szkolenie odbędzie się 27 września 2018 w godz. 10.00.-15.00 w siedzibie Centrum Wolontariatu przy ul. Nowolipki 9 b.

Jeśli chcesz w swojej pracy koordynatora wolontariatu:

- budować kontakt oparty na dialogu i wzajemnym szacunku

- zwiększać zaangażowanie własne oraz członków zespołu w oparciu o współpracę i wolny wybór

- efektywnie rozwiązywać konflikty i radzić sobie z silnymi emocjami

przyjdź na szkolenie, podczas którego poznasz metodę komunikacji wg Marshalla Rosenberga, która umożliwia w praktyce efektywne zarządzanie zespołem w oparciu o empatię. Zapraszamy koordynatorów, którzy chcą dowiedzieć się, co tak naprawdę jest głównym problemem i przeszkodą na drodze do porozumienia się z drugim człowiekiem. Czy określenie swojej potrzeby w sposób, jednoznaczny i zrozumiały to łatwe zadanie? Czy łatwo nam wyrażać swoje potrzeby? Jaką rolę tym wszystkim spełniają emocje? Czy łatwo jest wyeliminować lub co najmniej ograniczyć występowanie przemocy w dialogu?

Na te i inne pytania dotyczące porozumienia bez przemocy postara się odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami spotkania Małgorzata Tur – trenerka i edukatorka z 18-letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń. Małgorzata Tur od lat zarządza zespołami wolontariuszy, od 2015 r. pełniąc funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju. Jej największym projektem na rzecz wolontariuszy była praca w roli ogólnopolskiego Koordynatora ds. Szkolenia Wolontariuszy podczas turnieju UEFA EURO 2012, gdzie jej zadaniem było opracowanie, efektywne wdrożenie oraz ewaluacja programu szkoleń i programu motywacyjnego dla 3.000 wolontariuszy pracujących w Polsce na rzecz turnieju.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu z Warszawy, którzy kierują pracą wolontariuszy i chcą tę wiedzę pogłębić.

Wstęp wolny.

Termin i miejsce szkolenia: 27 września (czwartek) w godzinach 10.00-15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wypełnienie zgłoszenia do dnia 26 września:

Zapisy w linku: https://docs.google.com/forms/d/1btffE9Hhl1TCSU0NQ64VVAtLoFb88fmePPq2QcomqTk/edit

Dalsze informacje nt. spotkania: Koordynator projektu: Elżbieta Baranowska-Pytko e-mail: baranowska- Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73.

miejsce: Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa, woj. mazowiecki
organizator: Stowarzyszenie "Centrum Wolontariatu"
adres: Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 635 27 73, faks: 22 635 46 02 wew. 34
e-mail: baranowska-pytko@wolontariat.org.pl
www: http://www.facebook.com/siec.centrow.wolontariatu/ 
źródło: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
data publikacji: 2018-09-24
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!