Katowice. Szkolenie "Wolontariat – jak zacząć?"
autor(ka): Krzysztof Włodek
Jak zostać wolontariuszem? Gdzie się zgłosić? Co robi wolontariusz? Na te pytanie odpowiemy podczas szkolenia połączonego z prezentacją dwóch organizacji działających w Katowicach. Regionalne Centrum Wolontariatu zaprasza 2 października o godz. 17:00 do COP na Młyńskiej 5!

Czas i miejsce: 2 października 2018 godz. 17:00, Centrum Organizacji Pozarządowych (Katowice, ul. Młyńska 5), szkolenie potrwa do około godziny 19:15

Tematyka I części szkolenia:
1. Podstawy wolontariatu – definicje, rodzaje
2. Kto może zostać wolontariuszem
3. Gdzie może działać wolontariusz
4. Prawa i obowiązki wolontariusza
5. Obowiązki organizacji wobec wolontariusza
6. Korzyści wynikające z wolontariatu

Szkolenie poprowadzi Joanna Zajusz: Swoją przygodę z RCW zaczynała od wolontariatu związanego z działaniami promocyjnymi. Obecnie, od ponad 2 lat, jest odpowiedzialna za kontakt z organizacjami oraz pomoc wolontariuszom w wyborze odpowiedniego dla siebie miejsca. Koordynuje projekty i wydarzenia, współtworzy treści w mediach społecznościowych. Stara się pokazać, że wolontariat daje duże możliwości rozwoju zawodowego. Absolwentka Psychologii, interesuje się zagadnieniami związanymi z doradztwem zawodowym, social media. Bardzo ceni sobie czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi oraz poświęcony na samorozwój.

W II części szkolenia swoje działania oraz ofertę skierowaną dla wolontariuszy przedstawi Fundacja Dla Ludzi Potrzebujących Pomocy "Gniazdo" oraz Hospicjum św. Franciszka.

Zapewniamy: "coś na ząb", miłą atmosferę oraz zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 października za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Uczestnictwo w szkoleniu zostanie potwierdzone mailowo.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

miejsce: Młyńska 5, Katowice, woj. Śląskie
organizator: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu
adres: Warszawska 19, 40-009 Katowice, woj. SL
tel.: 502 771 669, e-mail: stawik@wolontariat.org.pl
www: http://www.slaskie-wolontariat.org.pl 

data publikacji: 2018-09-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!