Konferencja CSR - współpraca międzysektorowa i wolontariat pracowniczy
autor(ka): Stanisław
CSR, a współpraca międzysektorowa i wolontariat pracowniczy. Poznaj case studies największych projektów realizowanych przez biznes oraz organizacje pozarządowe. Już w listopadzie w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się czwarta edycja konferencji poświęconej CSR, wolontariatowi pracowniczemu oraz współpracy międzysektorowej.

Jak co roku organizator – Fundacja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu – zachęca do udziału przedstawicieli firm, instytucji publicznych oraz NGO, oddając im miejsce do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz wzajemnych oczekiwań względem potencjalnej współpracy. – Organizacje pozarządowe i biznes często nie są świadome tego, na czym polega CSR – twierdzi Stanisław Skórski, organizator, prezes Fundacji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu. Jak dodaje,warto dzielić się tą wiedzą i udowadniać że społeczna odpowiedzialność to obszar w którą warto inwestować i rozwijać w organizacjach.

Warto rozmawiać o możliwościach i korzystaniu z kompetencji pracowników firm w projektach społecznych, które przynoszą obopólne korzyści dla tych sektorów. Organizując konferencję, chcemy przede wszystkim promować otwartość biznesu w realizacji strategii CSR i wypracować w ten sposób standardy współpracy pomiędzy sektorami.
Wśród zagadnień omawianych podczas konferencji będą poruszane się m.in.: jak organizacje wdrażały CSR, porady na temat stworzenia i budowania wolontariatu pracowniczego, skutecznego zaangażowania pracowników w realizacje projektów społecznych, a także komunikacji takich działań. Porozmawiamy o wyzwaniach, z jakimi przyszło się zmierzyć organizacjom, które podjęły się realizacji projektów społecznych. O budowaniu wolontariatu pracowniczego w firmie AmRest opowie Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR Manager. Marek Kołokowski, z Fundacji „Rozwój”, zapozna uczestników z inicjatywą „Dotlenieni” oraz „Zaczytani” i na ich przykładzie zaprezentuje zarówno szanse, jak i zagrożenia, jakie można napotkać współpracy z biznesem.

Podobnie jak w latach poprzednich konferencję podsumuje panel dyskusyjny. W gronie ekspertów – przedstawicieli różnych branż i środowisk – porozmawiamy o wzmocnieniu współpracy międzysektorowej i efektywnej realizacji projektów społecznych.

Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt społeczny 2018, w którego realizacje są zaangażowane co najmniej dwa sektory. Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się już w listopadzie tego roku w Krzywym Kominie we Wrocławiu. Na wydarzenie obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja. Partnerami wydarzenia są m.in.: Credit Agricole Bank Polska, Credit Suisse, AmRest, czy Objectivity.

Więcej informacji o konferencji znajduje się pod adresem: http://akademiaodpowiedzialnosci.pl/konferencja-csr

miejsce: Dubois Stanisława, Wrocław, woj. dolnośląskie
organizator: Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu
adres: Legnicka 65, 54-205 Wrocław, woj. DS
e-mail: fundacja@akademiaodpowiedzialnosci.pl
www: http://akademiaodpowiedzialnosci.pl 

data publikacji: 2018-06-08
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!