Szczecin, Poznań, Gliwice. Bezpłatne szkolenia "Jak nie zginąć w sieci?"
autor(ka): Marzena Kacprowicz
Czy organizacja, w której działasz jest w sieci, ale nie do końca wie, jak się w niej poruszać? Wydaje nam się, że jest to dość częsty problem, dlatego postanowiliśmy przygotować szkolenia dla przedstawicieli NGO, na którym porozmawiamy o zasad działania sieci. Zdajemy sobie również sprawę, że nie każdy lubi internet, pokażemy Wam jak przy okazji skorzystać z pomocy e-wolontariuszy na portalu tudu.org.pl. Zaprasza Fundacja Dobra Sieć!

Jakie zagadnienia będą poruszane na warsztatach?

Na pomysł szkoleń z działań w sieci wpadliśmy kilka tygodni temu. Chcemy wam pokazać, jak szerokie spektrum działań w sieci można podejmować i jak łączyć je z waszymi codziennymi działaniami. Po przemyśleniu tego, jakie tematy możemy zaproponować, okazało się, że jest ich tak dużo, że niestety nie damy rady poruszyć ich wszystkich, wiec podczas rejestracji na szkolenie macie możliwość wybrać, jakie tematy najbardziej Was interesują. Na podstawie waszych wyborów stworzymy program szkolenia. Dzięki temu możemy je jak najbardziej dopasować do waszych potrzeb.

Podczas omawiania każdego z zagadnień powiemy wam również, w jaki sposób możecie skorzystać z pomocy naszych e-wolontariuszy na platformie TuDu.org.pl. Podpowiemy, jak konstruować zadania, aby były czytelne dla ochotników oraz jak możecie się odwdzięczyć za wykonaną pracę.

Czego możecie się spodziewać na szkoleniu:

Jak widzicie tematów wiele, czasu jak zwykle dużo mniej. Zapisując się na szkolenie zastanówcie się, co będzie wam najbardziej przydatne i zaznaczcie maksymalnie 6 zagadnień, które chcecie poruszyć. My dołożymy wszelkich starań, aby jak najbardziej wyczerpać te temat.

Dla kogo?

Oprócz przekazania wam cennej wiedzy, na szkoleniu chcemy również wam opowiedzieć, jak w tych wszystkich działaniach moga wam pomóc e-wolontariusze z portalu tudu.org.pl. Z ich pomoct moga korzystać fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, OSP i wszystkie jednostki, które działają non-profit.

Kto poprowadzi?

Szkolenie organizowane jest przez Fundacje Dobra Sieć, a poprowadzone zostanie przez Marzene Kacprowicz i Kasię Zygnerską, które na co dzień zajmują się między innymi moderacją portalu TuDu.org.pl.

Marzena Kacprowicz

Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji – promotorka kreatywnego korzystania z Internetu. Pomysłodawczyni aplikacji TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora. Od 2011 roku związana z Fundacją Dobra Sieć, w której opiekuje się Programem E-wolontariatu. Wymyśla i realizuje projekty, które wykorzystują potencjał Internetu do prowadzenia rozmaitych działań społecznych, projektuje www i aplikacje, pisze publikacje oraz prowadzi szkolenia z zakresu m.in. (e-)wolontariatu i bezpiecznej współpracy on-line. Jest zafascynowana społecznościami internetowymi i ich wpływem na życie w ‘realu’ – to właśnie dzięki nim jest przekonana, że nowe technologie mogą być świetnym narzędziem do poznawania i zmieniania świata na lepsze.

Katarzyna Zygnerska

Prawie absolwentka Ceollegium da Vinci w Poznaniu na kierunku Marketing Internetowy. Zafascynowana nowymi technologiami i ich wpływem na społeczeństwo. Od 2012 roku wolontariusza Pokojowego Patrolu, gdzie od 4 lat współtworzy Centrum Prasowe podczas Przystanku Woodstock oraz Finału WOŚP. Można powiedzieć, że obserwuje oba wydarzenia zza ekranu monitora, będąc w nieustannym kontakcie z internautami. Przy projekcie TuDu zajmuje się komunikacją zarówno online jak i offline, przy okazji starając się odpowiedzieć na każdy z Waszych maili. Oddana fotografii, grafice i biżuterią. W wolnych chwila stara się ujarzmić płatne systemy reklamowe.

Gdzie i za ile?

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, lecz obowiązują wcześniejsze zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Pamiętajcie, aby poinformować nas, jeżeli Wasze plany ulegną zamianie i nie będziecie mogli wziąć udział w szkoleniu.

Spotykamy się w: Szczecinie, Poznaniu i Gliwicach.

Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/ZglosSie

organizator: Fundacja Dobra Sieć
adres: Marszałkowska 6 lok. 17, 00-590 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 825 70 22, e-mail: biuro@dobrasiec.org
www: http://www.dobrasiec.org 

data publikacji: 2018-05-07
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!