Warszawa. Szkolenie "Formalnoprawne aspekty wolontariatu"
autor(ka): Joanna Stachurska
Centrum Wolontariatu rozpoczyna tegoroczną ofertę "Wsparcia organizatorów wolontariatu" od bezpłatnego szkolenia „Formalnoprawne aspekty wolontariatu”. Już 22 marca w godzinach 17.00 - 21.00 Centrum zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Nowolipki 9b w Warszawie. Zachęcamy do rekrutacji na szkolenie.

Czy współpracując z wolontariuszami zastanawialiście się Państwo czy robicie to zgodnie z prawem? A może dopiero myślicie o zaangażowaniu wolontariuszy w swojej organizacji? Jak przygotować się na przyjęcie ochotników? Jakie zapewnić im warunki pracy? W czasie spotkania poznacie odpowiedzi na te i podobne pytania. Zdobędziecie wiedzę, która pozwoli Wam sprawnie przeprowadzić ten proces.

Zakres szkolenia W czasie spotkania poruszone będą m.in. następujące kwestie: kto i gdzie może być wolontariuszem; umowa z wolontariuszem – jakie powinna zawierać elementy; ubezpieczenia wolontariusza – NNW, OC, zdrowotne, koszty związane z wykonywaniem świadczeń przez wolontariusza; rozliczenia wydatków poniesionych przez wolontariusza, podatki a wolontariat; zakres przygotowania wolontariusza do pracy; wartości pracy wolontariusza – jak ją wyliczyć? kwalifikacje wolontariuszy uprawniające ich do podjęcia działań;

Adresaci szkolenia Szkolenie skierowane jest do początkujących koordynatorów wolontariatu z Warszawy z min. organizacji pozarządowych, placówek publicznych – podmiotów, które zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, mogą zawierać porozumienia z wolontariuszami.

Termin i miejsce szkolenia: 22 marca w godzinach 17.00 - 21.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b.

Prowadzenie Dariusz Pietrowski- Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Zgłoszenie na szkolenie Osoby zainteresowane szkoleniem, prosimy o wypełnienie do dnia 21 marca formularza zgłoszeniowego https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScyhqF3SsOO4TQSLkwTvSDXmeAoSrlx-TkXozT5gQcezRU18Q/viewform

Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.

miejsce: Nowolipki 9B, 00-151 Warszawa, woj. Mazowieckie
organizator: Stowarzyszenie "Centrum Wolontariatu"
adres: Nowolipki 9b, 00-151 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie
tel.: 22 635 27 73, e-mail: stachurska@wolontariat.org.pl
www: http://www.facebook.com/siec.centrow.wolontariatu/ 

data publikacji: 2018-03-12
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!