Narodowy Instytut Wolności i inne instytucje ważne dla III sektora w Polsce
autor(ka): Helena Romanowska, poradnik.ngo.pl
Czy wiesz, kto zarządza środkami Funduszu Inicjatyw Obywatelskich? Albo kto jest odpowiedzialny za ustalenie wzoru ofert w konkursie dotacyjnym samorządu? W 2017 roku zaszły spore zmiany w instytucjach odpowiedzialnych za współpracę sektora obywatelskiego z administracją. Sprawdźmy, jak to teraz wygląda.

Narodowy Instytut Wolności, Komitet ds. Pożytku Publicznego i jego Przewodniczący, Rada Działalności Pożytku Publicznego... Pod koniec 2017 r., po wejściu w życie ustawy o NIW-CRSO, pojawiły się nowe instytucje współpracujące z NGO, a działające wcześniej (jak RDPP) znalazły się w innym miejscu. Powstała wcale nie taka prosta do prześledzenia mozaika. Czym teraz zajmują się poszczególne podmioty, jakie są ich kompetencje i wzajemne relacje? Wyjaśnia to nasz film. 

 


Informacje o ważnych dla organizacji pozarządowych zmianach w prawie, które pojawiły się z nowym rokiem 2018, znajdziesz również w materiale po webinarium portalu ngo.pl: Zmiany w prawie, nowe obowiązki w 2018 r. Organizacjo, musisz je znać! [film].
 


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
źródło: inf. własna (wiadomosci.ngo.pl)
data publikacji: 2018-03-06
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!