Debata "Z Widokiem na świadomy wolontariat zagraniczny"
autor(ka): Ada Dyndo
Podczas otwartej debaty „Z Widokiem na świadomy wolontariat zagraniczny" zaproszeni goście przybliżą ideę edukacji globalnej, będą rozmawiać między innymi o tym, co zrobić, żeby wolontariat nie przerodził się w wyjazd turystyczny oraz opowiedzą o swoich doświadczeniach wolontariackich w krajach azjatyckich. Organizatorzy zapraszają na spotkanie do Domu Europy we Wrocławiu, w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 17:00.

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zapraszają na debatę z cyklu „Z Widokiem na Europę”. Tematem wydarzenia będzie wolontariat zagraniczny – temat bardzo aktualny w kontekście edukacji globalnej i programów Unii Europejskiej. Podczas otwartego spotkania „Z Widokiem na świadomy wolontariat zagraniczny” zaproszeni goście opowiedzą o tym, czym jest edukacja globalna, zastanowią się, jak pomagać mądrze i z szacunkiem oraz podzielą się swoimi doświadczeniami z wolontariatów w krajach azjatyckich. Debata odbędzie się w Domu Europy na ul. Widok 10 we Wrocławiu, w poniedziałek 26 lutego o godz. 17:00.

Co zrobić, żeby wolontariat zagraniczny nie stał się wolonturystyką? Czy trzeba wyjechać, żeby zmienić perspektywę? Kto zyskuje na wolontariacie zagranicznym? Czy Wolontariat Europejski może być azjatycki?

Na te i inne pytania odpowiedzą:

Paweł Cywiński - współtwórca portalu post-turysta oraz uchodźcy.info, laureat nagrody Amnesty International Polska Pióro Nadziei 2017, dziennikarz Magazyn Kontakt, orientalista i kulturoznawca, doktorant na Uniwersytet Warszawski;

Martyna Gacek-Świecik - koordynatorka programów współpracy rozwojowej w Azji Południowo Wschodniej, była wolontariuszka w Wietnamie;

Marta Gontarska - edukatorka, rzeczniczka i trenerka edukacji globalnej, ekspertka Instytut Globalnej Odpowiedzialności (IGO);

Krzysztof Pielaszek - były koordynator EVS w Stowarzyszenie Semper Avanti i wolontariusz w Indiach. Spotkanie poprowadzi Filip Marczyński - dziennikarz Radio Wrocław.

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/z_widokiem_na_wolontariat

Prosimy o zgłoszenie udziału w wydarzeniu do 22 lutego na www.bit.ly/widok_wolontariat, mailowo: lub telefonicznie: 71 324 09 08.

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/z_widokiem_na_wolontariat

Wstęp bezpłatny.

miejsce: ul. Widok 10, Wrocław, woj. Dolnośląskie
organizator: Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej
adres: ul. Widok 10, Wrocław, woj. Dolnośląskie
tel.: +4871 324 09 08, e-mail: ada.dyndo@ec.europa.eu
www: https://ec.europa.eu/poland/event/180226_conscious_volunteering_abroad_pl 
źródło: Strona interenetowa Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej
data publikacji: 2018-02-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!