Lublin. Wolontariusz Kultury 2018 – właśnie ruszyły zapisy!
autor(ka): MM, lublin.ngo.pl
Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają do bezpłatnego wzięcia udziału programie „Wolontariusz Kultury”, skierowanym do osób, które pragną współpracować wolontarystycznie, poznawać kulturalny potencjał miasta oraz rozwijać swoje kompetencje związane z działalnością kulturalną. Rekrutacja trwa do 17 grudnia 2017 r.

Kim jest Wolontariusz Kultury? To osoba, która kocha kulturę i chce być częścią ważnych dla Lublina wydarzeń. Jest zainteresowana ideą wolontariatu, a przede wszystkim leży jej na sercu rozwój naszego miasta. Do współpracy włączyć się mogą mieszkańcy Lublina w wieku od 16 do 75 lat, którzy chcą rozpocząć przygodę z wolontariatem lub kontynuować ją na innym poziomie.

Jak stać się Wolontariuszem Kultury? Program Wolontariusz Kultury to cykl bezpłatnych warsztatów i praktyk, dzięki którym uczestnicy zyskają rozległą wiedzę, aby sprawniej współpracować z organizatorami wydarzeń kulturalnych oraz lepiej poruszać się w szeroko pojmowanym sektorze kultury. Prowadzący to osoby związane od lat z działalnością kulturalną w Lublinie i regionie.

Zajęcia podzielone są na dwa moduły:
Moduł szkoleniowy – podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak dotrzeć do odbiorcy, jak opowiedzieć o sobie i wydarzeniu przy którym pomagają, w jakich obszarach kultury można się realizować w Lublinie i nie tylko, jak sprawnie komunikować się z ludźmi, jakich narzędzi internetowych warto używać, aby kibicować lubianym wydarzeniom, a przede wszystkim spotkają się z zespołem Warsztatów Kultury, organizatorem czterech największych festiwali w Lublinie, z którym później będą współpracować.
Moduł praktyczny – wszyscy uczestnicy projektu wezmą udział w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie (do zaliczenia programu potrzebny jest udział przy min. dwóch, wybranych wydarzeniach). Uczestnicy projektu będą brać udział w spotkaniach i warsztatach w trybie weekendowym od 13 stycznia do 9 września 2018 (od 2 do 3 spotkań w miesiącu, w wymiarze od 4 do 8 godzin).

Od czego zacząć?
Od 5 do 17 grudnia Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na Wasze zgłoszenia. Formularz on-line oraz regulamin i harmonogram zajęć jest dostępny na stronie warsztatykultury.pl. W 2017 roku Lublin świętuje Wielki Jubileusz 700-lecia lokacji miasta na prawie magdeburskim. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok, chcemy inspirować się naszym dziedzictwem, umacniać poczucie dumy z Lublina, a także rozwijać miasto dla przyszłych pokoleń. Warsztaty Kultury w Lublinie współtworzą program obchodów tego wielkiego lubelskiego święta.

źródło: UM Lublin
data publikacji: 2017-12-08
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!