Szczecin. Warsztaty "Społeczne Akwaforte"
autor(ka): Jan Karpierz
W ramach Przystanku Wolontariat, wraz ze Śródmiejskim Punktem Sąsiedzkim "Środek", Fundacja Sektor 3 zaprasza na nietypowe warsztaty obywatelskie z wykorzystaniem nietypowej techniki graficznej. Bezpłatne zajęcia odbędą się 8 grudnia 2017 w Szczecinie.

Obywatelskie, miejskie, społeczne, aktywne, wolontariackie… takie będą wykonane prace nietypową techniką graficzną akwaforte. Wraz ze Śródmiejskim Punktem Sąsiedzkim "Środek" zapraszamy do wyrażenia swoich kreatywnych społecznych działań. Warsztat będzie składać się z części teoretycznej tj. omówienie techniki, przykłady wykorzystania a następnie uczestnicy przejdą do części praktycznej, czyli wykonanie metalowych matryc prac graficznych i własnoręczne ich drukowanie, powielenie. Gotowe prace zostaną zaprezentowane zostaną na małej wystawie w "Środku". Każdy uczestnik będzie miał możliwość skopiować swój obywatelski i aktywny wzór na dostępnych (ramki) i przyniesionych (np. jasna, bawełniana torba) przez siebie materiałach. Wykonane prace po wyschnięciu i po wystawie, będą również do odbioru.

termin: 8 grudnia 2017, w godzinach 16 – 21 miejsce: ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b, Szczecin) dla kogo: wszyscy zainteresowani bez względu na wiek, obowiązują zapisy

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Warsztat poprowadzi Grzegorz Piaseczny – Absolwent Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim oraz absolwent z wyróżnieniem Grafiki na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Współautor i projektant w międzyuczelnianym projekcie pojazdu promocyjnego realizowanym na Akademii Morskiej w Szczecinie w latach 2012 – 2014. W 2015 roku uczestnik International Artist Meetings w Aarhus w Danii. Działa na polach grafiki, instalacji,malarstwa i ilustracji. Od roku 2016 Laborant w Katedrze Grafiki Artystycznej Akademii Sztuki w Szczecinie.

miejsce: bł. Królowej Jadwigi 44b, Szczecin, woj. Zachodniopomorskie
organizator: Fundacja Sektor 3
adres: Aleja Wojska Polskiego 63, 70-476 Szczecin, woj. ZP
tel.: 91 350 82 99, e-mail: biuro@sektor3.szczecin.pl
www: http://www.sektor3.szczecin.pl 

data publikacji: 2017-11-24
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!