Piotr Gliński przewodniczącym Komitetu do spraw Pożytku
autor(ka): oprac. red. ngo.pl
W rządzie podjęto decyzję, kto będzie Przewodniczącym Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. 14 listopada 2017 r. prezydent Andrzej Duda wręczy akt powołania na ten urząd Piotrowi Glińskiemu.


Na informacje o tym, kto zostanie Przewodniczącym Komitetu, czekaliśmy dwa tygodnie – czyli od wejścia w życie ustawy o Narodowym Instytucie Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Co prawda strona internetowa Prezydenta nie podaje nazwiska Przewodniczącego, jednak wiadomo już, że dziś o 16 powołany na ten urząd zostanie wicepremier Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W myśl ustawy Przewodniczący pełni wiele funkcji: stoi na czele Komitetu, nadzoruje Narodowy Instytut, zwołuje posiedzenia Rady Działalności Pożytku Publicznego i powołuje jej członków.

 

 

Kolejną nominacją, na którą teraz czekamy, jest wskazanie Dyrektora Narodowego Instytutu Wolności. Powołania dyrektora dokona właśnie Przewodniczący Piotr Gliński.

 

Gliński: W Polsce nie ma żadnego zagrożenia demokracji [wywiad]

 


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.

data publikacji: 2017-11-14
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!