Święto programu Erasmus+ we Wrocławiu
autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
Wrocławskie „Powitanie Erasmusów" jest skierowane nie tylko do uczestników programu Erasmus, ale także do wszystkich studentów zagranicznych i polskich oraz do tych, którym bliska jest idea międzynarodowych programów młodzieżowych. Na wydarzenie, które odbędzie się 26 października 2017 r., zaprasza Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w partnerstwie z wrocławskimi uczelniami wyższymi i organizacjami pozarządowymi.

Od godziny 14.00 w dawnej wrocławskiej zajezdni tramwajowej Dąbie, w której obecnie działa Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych "Czasoprzestrzeń", odbędzie się święto programu Erasmus+. Na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji oraz niespodzianek. Uczestnicy będą mogli odwiedzić przez cały dzień stoisko poświęcone nowej inicjatywie Unii Europejskiej skierowanej do młodych ludzi, jaką jest Europejski Korpus Solidarności.

W programie przewidziane zostały atrakcje integracyjne i warsztaty przybliżające obcokrajowcom kulturę polską, pozwalające na integrację, jak również zdobycie praktycznych umiejętności, które pozwolą studentom z innych krajów lepiej odnajdywać się w nowym środowisku.

Wśród licznych zajęć pojawią się praktyczne dla studentów zagranicznych, ale także i niektórych studentów polskich warsztaty kulinarne, podczas których będzie można nauczyć się lepić tradycyjne polskie pierogi. Erasmusi będą mogli także zapoznać się z lokalnym rękodziełem i samodzielnie tworzyć ceramikę bolesławiecką charakterystyczną dla Dolnego Śląska i Wrocławia oraz nauczyć się ręcznego plecenia wianków mazowieckich, które kojarzą się z tradycyjną kulturą polską.

Uczestników wydarzenia zapraszamy również do udziału w europejskim speed talking, czyli konwersacjach, podczas których cudzoziemcy przećwiczą zwroty przydatne w Polsce, a mieszkańcy Wrocławia zmierzą się z próbą wyjaśnienia ich obcokrajowcom. Zdobyte umiejętności na pewno przydadzą się podczas gry Jenga XXL, która polega na przybliżeniu graczom Wrocławia. Animatorem będzie przewodnik wrocławski, który opowie w ciekawy sposób o różnych atrakcjach w mieście.

W ramach „Powitania” uczestnicy programu Erasmus i mieszkańcy Wrocławia będą mogli wziąć udział w animacji przygotowanej przez Akademicki Zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok. Jest to zespół, który łączy studentów różnych wrocławskich uczelni. W tym specjalnym dniu tancerze nie tylko wystąpią przed publicznością, ale poprowadzą również lekcje tańca.

Zajęcia związane z „Powitaniem Erasmusów” odbywać się będą nie tylko w Zajezdni Dąbie. Dodatkowo zaplanowane są także rowerowe wycieczki po Wrocławiu, oprowadzanie po mieście z przewodnikami na specjalnie podstawionych z okazji tego wydarzenia melexach, gra miejska From Wratislavia to Wrocław.

Na zakończenie wydarzenia zapraszamy na koncert o charakterze jam session, w którym będą mogli wziąć udział uczestnicy wydarzenia i zagrać oraz zaśpiewać znane europejskie utwory.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na profilu na Facebooku.

źródło: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce
data publikacji: 2017-10-13
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!