Ponad 660 milionów dla organizacji pożytku publicznego. Znamy wyniki 1%
autor(ka): opr. red.
Organizacje pożytku publicznego otrzymały 660,2 mln zł z przekazanego 1 proc. należnego podatku z rozliczenia za 2016 rok, podało Ministerstwo Finansów. Jest to prawie 43 mln zł więcej niż rok wcześniej. 1 procent przekazała dokładnie połowa podatników. W pierwszej dziesiątce tylko jedna zmiana.

Lista liderów wygląda niemal identycznie, jak w ubiegłym roku. Na pierwszy miejscu ponownie jest Fundacja "Zdążyć z Pomocą". Drugie miejsce zajmuje Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", trzecie – Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym.

W pierwszej dziesiątce pojawiła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której podatnicy przekazali w tym roku 7 386 754 zł, ponad 3 miliony zł więcej niż rok wcześniej. Dzięki temu WOŚP z miejsca czternastego awansowała na siódme.

Szczegółowa informacja dotycząca kwot 1% należnego podatku dochodowego przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2016 rok wg stanu na 15 września 2017 znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów oraz w załączniku poniżej.

źródło: Ministerstwo Finansów
data publikacji: 2017-10-02
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!