Wyprawa Cycling Recycling – Bałtyk 2017
autor(ka): Dominik Dobrowolski
Znany ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski zaprasza 31 lipca do Szczecina na rozpoczęcie kolejnej III edycji wyprawy pt. "Cycling Recycling". W Szczecinie rusza ekopeleton, który przemierza Polskę wzdłuż wybrzeża, aż na krańce Zalewu Wiślanego.

– Podczas wyprawy planowany jest cykl edukacyjnych i recyklingowych akcji, w ramach których namawiamy turystów i mieszkańców do recyklingu, do ochrony Bałtyku przed odpadami – mówi Dominik Dobrowolski. – Zachęcamy też do troski o najpiękniejsze w Europie polskie bałtyckie plaże, aby po wakacjach pozostał na nich tylko złocisty piasek, muszle, bursztyny, a nie śmieci – dodaje.

W Szczecinie planowana jest inauguracyjna akcja na parkingu pod sklepem Biedronka przy ulicy Derdowskiego 4, gdzie 31 lipca w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie trwała zbiórka elektroodpadów (dużych i małych, jak lodówki, komputery, pralki, oraz drobnych zepsutych lub niepotrzebnych elektrosprzętów i baterii). Wszystko zostanie zebrane i poddane recyklingowi dzięki firmom Remondis Electrorecycling i Electro System Organizacji Odzysku.

W planie także ekoquizy z nagrodami dla mieszkańców i turystów. Zorganizowany będzie także punkt informacji recyklingowej z bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi.

– Wyprawa jest otwarta, więc serdecznie zapraszam do wspólnej jazdy wzdłuż wybrzeża! Każdy może się dołączyć na dowolnym odcinku i w dowolnym czasie – mówi Dominik Dobrowolski. Szczegóły na www.cycling-recycling.eu.

 

miejsce: Derdowskiego 4, Szczecin,
organizator: Dominik Dobrowolski
e-mail: dominik@cycling-recycling.eu
www: http://www.cycling-recycling.eu 
źródło: Dominik Dobrowolski
data publikacji: 2017-07-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!