Wrocław. Bezpłatne szkolenie z e-wolontariatu i TuDu "Współpraca z wolontariuszami przez Internet" [patronat ngo.pl]
autor(ka): Marzena Kacprowicz
Na TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformie do e-wolontariatu – zarejestrowanych jest już prawie 1000 wolontariuszy. Nie pozwól im się nudzić! Weź udział w bezpłatnym szkoleniu, podczas którego poznasz tajniki TuDu i dowiesz się, jak współpracować z wolontariuszami przez Internet. Szkolenie odbędzie się 24 maja 2017 r. w kawiarni Barbara przy ul. Świdnickiej 8B we Wrocławiu.

Bywają takie momenty w życiu każdej organizacji, kiedy pojawia się mnóstwo różnych zadań do wykonania i brakuje rąk do pracy. Byłoby wspaniale, gdyby część tych zadań można było delegować wolontariuszom. Ale… szukanie wolontariuszy to trudne i czasochłonne zadanie. Chyba, że… to nie organizacja będzie szukała wolontariuszy, tylko wolontariusze znajdą organizację!

Szkolenie przygotowaliśmy dla osób, które chcą dowiedzieć się, czym jest e-wolontariat, a także w jaki sposób platforma TuDu.org.pl oraz skupiona tam społeczność e-wolontariuszy z całej Polski może pomóc ich organizacjom w wykonywaniu rozmaitych zadań przez Internet, od pisania informacji prasowych, przez wyszukiwanie pomysłów, po tworzenie ulotek. Uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki TuDu.org.pl, na bieżąco testując zdobytą wiedzę w praktyce.

AGENDA SZKOLENIA

10:30 Rejestracja

11:00 Wprowadzenie

11:30 E-wolontariat: teoria i inspirujące przykłady

12:00 TuDu.org.pl: wstęp

12:30 TuDu w praktyce

16:30 Zakończenie

W trakcie szkolenia organizowane będą przerwy kawowe.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: WROCŁAW

Formularz rejestracyjny: https://goo.gl/forms/yfYkJ6NbnSHYK3202

Zgłoszenia przyjmujemy do 17 maja 2017 r.

Na szkolenie zapraszamy 1-2 osoby z organizacji. Prosimy o zabranie laptopa/tabletu z anteną wifi (jeden komputer na parę), który będzie potrzebny do wykonywania zadań praktycznych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. W trakcie szkolenia zapraszamy na lunch.

Szkolenie organizowane jest w ramach projektu „Wolontariat z TuDu”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

miejsce: ul. Świdnicka 8B, Wrocław, woj. dolnośląskie
organizator: TuDu - Fundacja Dobra Sieć
adres: Marszałkowska 20/22, lok. 41, 00-590 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: (22) 825 70 22, e-mail: czesc@tudu.org.pl
www: http://tudu.org.pl/knowledgebase/show/39 

data publikacji: 2017-05-08
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!