Czarnków. Wolontariat – droga do współpracy
autor(ka): Justyna Schaefer-Kurkowiak
Współpraca pomiędzy biznesem i organizacjami pozarządowymi często opiera się na wolontariacie pracowniczym. Jak nawiązać taką współpracę? Organizatorzy zapraszają do udziału w Kawiarence obywatelskiej pn. „Wolontariat pracowniczy jako narzędzie współpracy z organizacjami pozarządowymi”, która odbędzie się 30 marca w Czarnkowie.

Wolontariat pracowniczy polega na angażowaniu się pracowników firm w działalność wolontarystyczną na rzecz potrzebujących. Firma wspiera pracowników w tych działaniach, delegując ich do pracy jako wolontariuszy, a także przekazując na ten cel pomoc rzeczową, wsparcie logistyczne i finansowe. Taka forma wolontariatu jest podejmowana przez coraz więcej firm. Jest także szansą na wsparcie przedsiębiorców dla działań fundacji i stowarzyszeń.

Podczas spotkania chcemy porozmawiać o możliwości rozwijania współpracy pomiędzy organizacjami pozarządowymi a biznesem na bazie wolontariatu pracowniczego.

Spotkanie odbędzie się w Sali MCK w Czarnkowie (przy ul. Kościuszki 20) w godz. 10.00-14.00.

Chętnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu mailem na adres .

Organizatorami spotkania są liderzy, absolwenci Akademii Liderów Społecznych.

Spotkania organizowane jest w ramach projektu wspófinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

źródło: Fundacja NIWA
data publikacji: 2017-03-23
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!