Nabór na szkolenie koordynatorów lokalnych centrów wolontariatu
autor(ka): Wojciech Krupa
Fundacja Hospicyjna i Fundacja Agory zapraszają ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje z całego kraju do współtworzenia lokalnych centrów wolontariatu. Termin zgłoszeń mija 10 marca. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Osoby niesamodzielne ze względu na wiek lub chorobę, wymagające stałej opieki - przybywa ich w całej Polsce z każdym rokiem. Część z nich może liczyć na rodziny, część zdana jest na pomoc instytucji i organizacji. Ale żadna z nich nie może działać bez ludzi, którzy chcą innym ludziom pomóc. Choćby przez kilka godzin w tygodniu czy miesiącu. To do nich kierowane są od dwóch lat działania Fundacji Agory „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom”.

W tym roku prowadzimy je wraz z Fundacją Hospicyjną w Gdańsku, organizującą kampanię "Opiekun rodzinny - samotny bohater?". Wspólnie zapraszamy do udziału w projekcie, którego celem jest tworzenie i rozwój lokalnego wolontariatu opiekuńczego w 20 miejscowościach w Polsce. Do współpracy zapraszamy ośrodki pomocy społecznej, zespoły opieki długoterminowej, organizacje pozarządowe, parafie i inne organizacje, które poprzez zaangażowanie lokalnych społeczności chcą zapewnić wsparcie osobom niesamodzielnym ze względu na wiek lub chorobę. Odbiorcami pomocy będą również opiekunowie rodzinni, potrzebujący wytchnienia od codziennego sprawowania opieki nad swoimi bliskimi niesamodzielnymi w domach.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Termin zgłoszeń mija 10 marca. Szczegółowe informacje na temat planowanych działań oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania znajdują się na stronie: wolontariatopiekunczy.pl

organizator: Fundacja Hospicyjna i Fundacja Agory
adres: Chodowieckiego Daniela 10, 80-001 Gdańsk, woj. Pomorskie
tel.: 697 998 206, e-mail: wolontariatlokalny@agora.pl
www: http://wolontariatopiekunczy.pl 
źródło: Informacja zamieszczona przez Fundację Agory
data publikacji: 2017-03-03
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!