Remont szkolnych łazienek w liczbach – Geberit podsumowuje projekt społeczny
autor(ka): Alicja Dutkiewicz
Firmę Geberit i Szkołę Podstawową na warszawskiej Woli połączył wspólny cel, czyli podnoszenie świadomości najmłodszych w zakresie higieny i oszczędzania wody. Projekt społeczny obejmował nie tylko wyremontowanie łazienek i wyposażanie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Zakładał również edukację na temat higieny oraz naukę dbania o przyrodę, a w szczególności pobudzenie wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą.

Projekt w liczbach

Jedna firma, jedna szkoła i jeden projekt społeczno-edukacyjny „Woda bezcennym darem natury”, za to wielu chętnych do wspólnego działania, by uczniowie z uśmiechem i ekologiczną świadomością korzystali ze szkolnych toalet. Wspólna praca jednego architekta, 12 wolontariuszy grupy Geberit z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, 12-osobowej ekipy budowlanej oraz zaangażowanie ponad 30 nauczycieli z warszawskiej szkoły sprawiły, że uczniowie codziennie mogą korzystać z nowoczesnych, czystych i funkcjonalnych łazienek.

Nie tylko remont

Wszystkie trudy prac wynagrodziły uśmiechy dzieci, które po powrocie z wakacji z ochotą zaczęły zwiedzać łazienki w swojej szkole. W nowym roku szkolnym odbyło się 25 lekcji edukacyjnych, na których uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą higieny i oszczędzania wody. Chętnie brali także udział w tematycznych konkursach. W październiku w życie szkoły zaangażowali się także wolontariusze, zagraniczni pracownicy Grupy Geberit.

Nowe łazienki na mikołajki

Zakończenie remontu odbyło się w świątecznej atmosferze w mikołajki - 6 grudnia. Uczniowie z dumą witali wszystkich wchodzących i oprowadzali po szkole przybyłych gości. Uwagę przykuwały prace plastyczne dzieci oraz zdjęcia z przebiegu remontu łazienek. Oficjalną uroczystość uświetniło przedstawienie na temat wody i jej roli w codziennym życiu, wykonane przez uczniów klasy pierwszej. Występ zakończył wspólny taniec uczniów i gości.

Prezes Geberit Polska – Przemysław Powalacz rozmawiał z dziećmi o tym, jak ważne jest oszczędne korzystanie z wody, dbanie o środowisko i pomoc innym. Na podsumowaniu remontu nie mogło zabraknąć architekt Agnieszki Stefańskiej, która zaprojektowała wszystkie szkolne łazienki. Uczniowie zgodnie potwierdzili, że bardzo podoba im się ich nowy wygląd.

W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy, a uczniowie odebrali kreatywne zestawy edukacyjne, dzięki którym będą mogli zgłębiać tajniki nauki. Mikołajkowe spotkanie zakończyła świąteczna piosenka, rozdanie czekoladowych słodkości i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Oficjalne podsumowanie akcji CSR nie kończy jednak współpracy firmy Geberit ze szkołą, nadal będą prowadzone działania wspierające edukację najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania wodą.

źródło: Geberit
data publikacji: 2016-12-13
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!