Spotkanie z przyszłością na Wieniawie
autor(ka): MM, lublin.ngo.pl
Jak co roku o tej porze fundacja tu obok zaprasza na piąte już "Spotkanie z... na Wieniawie". Tym razem na "Spotkanie z przyszłością". Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2016 a na pierwszy wykład zapraszamy we wtorek 4.10.2016.

Na Spotkanie z przyszłością na Wieniawie zaplanowaliśmy wykłady, warsztaty w Galerii Labirynt i w Lubelskim Instytucie Designu, spacer tematyczny po Lublinie, warsztaty wokalne i wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Szczegóły są w dołączonej ulotce.

Wszystkie spotkania zaczynamy we wtorki o 10.00, na wycieczkę wyjeżdżamy troszkę wcześniej. Dzięki dofinansowaniu projektu przez Miasto Lublin udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

Program "Spotkania z przyszłością na Wieniawie" harmonijnie łączy odwieczne marzenia, naukowe projekcje przyszłości, kulturę i sztukę z praktyką społeczną i z odniesieniami do własnych doświadczeń uczestników. Tematyka ta, zarówno w ujęciu historycznym (zaczynamy od 500-lecia publikacji "Utopii" Tomasza Morusa), połączona ze specjalnie dobraną ofertą włączającą w najnowsze trendy innowacji społecznych, zazwyczaj nie jest dostępna dla osób starszych. "Spotkanie..." dając okazję do poznania a nawet wypróbowania podczas warsztatów naukowych metod projektowania przyszłości zmniejsza dystans poznawczy i cywilizacyjny między pokoleniami dziadków i wnuków.

Projekt jest częścią długofalowych działań podejmowanych przez fundację tu obok we współpracy z Radą Dzielnicy Wieniawa i innymi instytucjami, zmierzających do poznawania przez mieszkańców historii i kultury swojego najbliższego otoczenia, do włączania osób starszych w aktualne życie kulturalne. Jest kontynuacją cyklu „Spotkań z… na Wieniawie”, które były organizowane przez ostatnie cztery lata.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy na stronie www.tuobok.pl lub telefonicznie pod numerem fundacji tu obok 660 199 423 do 30.09.2016 a jeśli ktoś chce z nami porozmawiać - zapraszamy do Rady Dzielnicy Wieniawa (Al. Racławickie 22) w czwartek 29 września w godzinach 12-14.

Ilość miejsc na wycieczce jest ograniczona. Mimo to – serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji pod telefonem tel. 660 199 423 i drogą mailową e-mail: .

źródło: Fundacja Tu Obok
data publikacji: 2016-09-22
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!