Katowice. Grywalizacja a wolontariat: spotkanie dla koordynatorów
autor(ka): Dariusz Stawik
Czym jest grywalizacja i jak można ją wykorzystać w wolontariacie? Zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu "koordynuję", które odbędzie się 6 września o godz. 18:00 w Centrum Organizacji Pozarządowych (Katowice, ul. Młyńska 5).

Spotkanie kierowane jest do koordynatorów wolontariatu i przedstawicieli organizacji pozarządowych działających w Katowicach.

Grywalizacja (nazywana też gamifikacją) to coraz popularniejszy trend wykorzystywany w biznesie, edukacji czy działaniach społecznych. Polega na zastosowaniu mechanizmów znanych z gier w realnym życiu, tak by zwiększyć motywację ludzi do wykonywania określonych zadań.

W programie spotkania:

- Gamifikacja: przegląd dobrych praktyk i darmowych narzędzi,

- Jak działa grywalizacja w wolontariacie? Case Polichromu,

- #ŚląskieWolontariaty - prezentacja nowej kampanii Regionalnego Centrum Wolontariatu wykorzystującej elementy grywalizacji.

Wrześniowe spotkanie poprowadzą: Agnieszka Bilska oraz Dariusz Stawik.

Agnieszka Bilska: nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gliwicach. Współtworzy szkołę przyjazną nowoczesnym technologiom TIK z otwartym dla uczniów dostępem do WiFi w modelu pracy BYOD. Zwolenniczka pracy metodą projektu, edukacji przez zabawę z wykorzystaniem gier i gamifikacji.

Należy do grupy Superbelfrzy RP.

Organizuje spotkania Tech Klubu w Gliwicach.

Prowadzi na Facebooku fanpage - GamifikacjaEdu.

Prywatnie mama Piotra lat 12.

Dariusz Stawik: specjalista ds. promocji w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Katowicach. W przeszłości związany z różnymi organizacjami, m.in. koordynator grupy katowickiej Amnesty International i członek zarządu Polskiej Sekcji AI. W ostatnich latach w ramach Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczości udzielał doradztwa z zakresu marketingu organizacjom z Bielska-Białej. Aktualnie odpowiedzialny m.in. za promocję Polichromu - gry dla szkolnych klubów wolontariatu z województwa śląskiego.

Spotkania z cyklu "koordynuję" począwszy od lipca odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Ich celem jest zwiększanie wiedzy uczestników z zakresu zarządzania wolontariatem, ale też wymiana doświadczeń pomiędzy koordynatorami z różnych organizacji.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz online. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie jest organizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach i Centrum organizacji Pozarządowych.

Projekt „Katowickie Centrum Organizacji Pozarządowych” jest współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

miejsce: Młyńska 5, 40-098 Katowice, woj. śląśkie
organizator: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu
adres: Warszawska 19, 40-009 Katowice, woj. śląskie
tel.: 502 771 669, e-mail: katowice@wolontariat.org.pl
www: http://www.slaskie-wolontariat.org.pl 

data publikacji: 2016-08-31
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!