Kraków. "Senior w akcji..." - wystartowała rekrutacja do udziału w projekcie!
autor(ka): Anna Rodacka
Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza osoby powyżej 60 roku życia mieszkające na terenie województwa małopolskiego do bezpłatnego udziału w Senioralnej Szkole Wolontariatu. Jeśli jesteś aktywną osobą? Lubisz działać? Chcesz coś zmienić? Zgłoś się do 13 września 2016 r.! Przygotuj się z nami do nowej przygody, jaką jest wolontariat!

SENIORALNA SZKOŁA WOLONTARIATU to kompleksowa forma działań, których zadaniem jest upowszechnianie idei wolontariatu, edukowanie, motywowanie i zaangażowanie osób w wieku 60+ w działalność woluntarystyczną. Realizowana jest w ramach projektu „Senior w akcji”, będącego kontynuacją zeszłorocznego projektu „Senior z pasją...”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem przez seniorów z całej małopolski.

I. Szkolenia - 3 dni szkoleniowe, realizowane w okresie II połowa września-listopad- średnio jedno szkolenie w miesiącu, każde szkolenie trwające 6 godzin dydaktycznych, realizowane na terenie Krakowa. Tematyka szkoleń:

- „Wrażliwym być - czyli jak postępować z osobami niepełnosprawnymi,

- „Wolontariat w szpitalach i hospicjach - jak radzić sobie z emocjami ,

- „Społeczny animator - wolontariat w kulturze” ,

- „Wolontariat na sportowo - mój sposób na aktywność”,

-„Współczesne pomysły na zabawę - aktywne metody na spędzenie czasu z dziećmi”.

II. Wizyta studyjna - wizyta w warszawskich placówkach aktywnie i systematycznie współpracujących z wolontariuszami-seniorami.

Na wolontariat nigdy nie jest za późno! Udział w projekcie to sposób na:

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY! Zapewniamy:

Na zgłoszenia czekamy do 13 września 2016r.! Do udziału w projekcie można zapisać się:

Do pobrania:

Więcej informacji można uzyskać: http://wolontariat.org.pl/krakow/projekty/senior-w-akcji/

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z opiekunką merytoryczną projektu: Anną Rodacka – , tel: 603 33 42 52

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

organizator: Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
adres: Krasickiego 18, 30-503 Kraków, woj. małopolskie
tel.: 603 332 868, www: http://www.wolontariat.org.pl/krakow 

data publikacji: 2016-08-11
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!