Wrocław, Polkowice. Szkolenia dla asystentów osób z niepełnosprawnościami
autor(ka): Marta Cygan
Fundacja Eudajmonia zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach dla asystentów osób z niepełnosprawnościami realizowanych w ramach projektu: "Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem", współfinansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Szkolenia zostaną zorganizowane dla 2 grup: we Wrocławiu (10 osób) i w Polkowicach (10 osób). Rekrutacja na szkolenia trwa do 26 sierpnia 2016. Szczegóły na stronie www.eudajmonia.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne w pracy asystenta osoby z niepełnosprawnością do udziału w bezpłatnym szkoleniu realizowanym w ramach projektu: ,,Wspieraj skutecznie! Zostań wolontariuszem", współfinansowanego ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów (powyżej 16 roku życia) i studentów z terenu powiatów: wrocławskiego, polkowickiego i miasta Wrocław.

Szkolenie jest bezpłatne i trwa 60 godzin. Składa się z trzech modułów:

1. Moduł I - Pierwsza pomoc przedmedyczna - 10 godzin

2. Moduł II - Specyfika i zasady pracy z osobami z różnym rodzajem niepełnosprawności - 40 godzin

3. Moduł III - Formalno - prawne uwarunkowania świadczenia wolontariatu oraz zasady świadczenia usługi asystenckiej - 10 godzin

Po szkoleniu każdy z jego uczestników jest zobowiązany do odbycia 15 godzin praktyki w charakterze asystenta osoby z niepełnosprawnością.

Po zakończeniu szkolenia i odbyciu praktyk, każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie i certyfikat ukończenia szkolenia z obszaru asystentury funkcjonalnej.

Uwaga! Szkolenia będą odbywać się w weekendy.

Osoby zainteresowane zapraszamy do zapoznania się z regulamin rekrutacji i uczestnictwa w szkoleniach oraz do wypełnienia formularza zgłoszeniowego - oba pliki znajdują się na naszej stronie www.eudajmonia.pl w plikach do pobrania.

Rekrutacja trwa do 12.08.2016. Czekamy na Twoje zgłoszenie! Nie zwlekaj, szkolenie jest przeznaczone tylko dla 20 osób!

organizator: Fundacja "Eudajmonia"
adres: Borówkowa 5A, 59-100 Polkowice, woj. dolnośląskie
tel.: 76 753 91 39, 881 476 976, e-mail: asystent@eudajmonia.pl
www: http://www.eudajmonia.pl 

data publikacji: 2016-08-22
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!