Łódź. Warsztaty w projekcie "SOS - Sąsiedzka Opieka nad Seniorem"
autor(ka): Katarzyna Krzywańska
Jeśli jesteś aktywnym, pełnym radości życia Seniorem (60+) i chcesz nieść pomoc innym, Stowarzyszenie "Aktywni.eu" zaprasza od 31 lipca do udziału w projekcie! W Łodzi odbędą się darmowe warsztaty i zajęcia z: pierwszej pomocy, opieki i pielęgnacji osoby starszej, komunikacji z wykorzystaniem telefonu komórkowego, zajęcia psychospołeczne (motywacja, dobre porozumiewanie się z innymi, wolontariat, asertywność, itp.).

Bezpłatne zajęcia dla aktywnych, pełnych radości życia Seniorów (60+)

Projekt „Sąsiedzka Opieka nad Seniorem SOS” skierowany jest do osób 60+. Zakłada zapewnienie przez seniorów-wolontariuszy doraźnej opieki i/lub pomocy w codziennym życiu oraz niwelowanie poczucia samotności, opuszczenia osób starszych o ograniczonej samodzielności. Podczas projektu zostanie przygotowanych 60 osób, które nauczą się, jak reagować w sytuacji krytycznej związanej ze zdrowiem swoim i podopiecznego. Z grupy tej ok. 12 osób stanie się Liderami Opieki. Będą to osoby, które zostaną wolontariuszami i wyrażą chęć opieki nad seniorami z otoczenia/sąsiedztwa, którzy są samotni, potrzebują doraźnej opieki/pomocy (np. choroba) lub zwyczajnie czują się opuszczeni i chcieliby porozmawiać z drugą osobą.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone szkolenia dla opiekunów osób starszych obejmujące :
- profesjonalny kurs pierwszej pomocy organizowany przez PCK,
- warsztaty z opieki i pielęgnacji osoby starszej,
- warsztaty z wykorzystaniem nowych technologii. W ramach tego bloku uczestnicy nauczą się m.in. jak wezwać pomoc (np. przez aplikację), jak wysłać wiadomość np. do rodziny podopiecznego, jak zrobić zdjęcie, jak skontaktować się pilnie z lekarzem online,
- zajęcia z umiejętności komunikacji. W ramach tego bloku odbędą się zajęcia z tematyki:
+ stres i radzenie sobie w trudnych sytuacjach, + organizacja czasu wolnego, + wolontariat, + zarządzanie czasem, + asertywność, - dodatkowe szkolenie dla Liderów Opieki.

Każde zajęcia będą odbywały się w grupie max. 12 osób. Na zajęciach uczestnicy będą pracować na sprzęcie medycznym (np. łóżko medyczne, apteczka pierwszej pomocy) i technicznym (np. telefon komórkowy). Każdy z uczestników dostanie opracowany specjalnie na potrzeby tego projektu podręcznik ze wszystkimi informacjami ze szkoleń, artykuły piśmiennicze (długopis, zeszyt itp.), drobny catering na zajęciach.

Wszystkie bloki tematyczne będą prowadzone przez osoby wyspecjalizowane w danym zakresie, będą to trenerzy, ratownicy medyczni, psycholodzy i inni. Zajęcia będą odbywały się w salach szkoleniowych Stowarzyszenia Aktywni.eu, Łódź ul. Sienkiewicza 55 oraz w siedzibie PCK, Łódź ul. Piotrkowska 203/205.

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Kontakt :

+48 603 811 156, +48 690 158 090

,

www.facebook.com/sasiedzkaopiekanadseniorem/

_____________________

Zadanie współrealizowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

miejsce: Piotrkowska 203/205, Łódź, woj. Łódzkie
organizator: Stowarzyszenie "Aktywni.eu"
adres: Brzeźna 10 lok. 18, 90-303 Łódź, woj. łódzkie
tel.: +48 690158090, e-mail: aktywni.eu@op.pl
www: http://aktywni.eu 

data publikacji: 2016-07-25
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!