Szkolenia "Profesjonalny wolontariusz i animator działań na rzecz społeczności"
autor(ka): Wiesława Czerpińska
Fundacja na rzecz Rozwoju i Edukacji EquusEko zaprasza wszystkich, którzy chcieliby podjąć lub już podejmują działania społeczne oraz są zainteresowani rozwojem i profesjonalizacją działalności wolontariackiej z terenu całego kraju, do bezpłatnego udziału w projekcie. Szkolenia będą się odbywały od sierpnia do listopada 2016 r. w Pszczewie, Poznaniu i w Drużynie koło Mosiny.

Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Podczas 40 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych nasi eksperci i trenerzy postarają się przekazać wiedzę m. in. na temat:

Spotkania będą się odbywały w 10 osobowych grupach. Każda grupa odbędzie dwa dwudniowe spotkania. Podczas pierwszego z nich będą się odbywały zajęcia teoretyczne i praktyczne z prawnikiem i wieloletnim praktykiem w działalności społecznej. Na tym spotkaniu eksperci przekażą wiedzę na temat aspektów prawnych oraz możliwości sposobów podejmowania działalności społecznej.

Na drugim spotkaniu trenerzy przedstawią zagadnienia teoretyczne i praktyczne w zakresie bezpiecznego postępowania z końmi oraz radzenia sobie ze stresem i przełamywaniem barier w komunikacji międzyludzkiej.

Zajęcia szkoleniowe będą się odbywały w weekendy (sobota i niedziela) od sierpnia do listopada 2016 r. w Pszczewie, Poznaniu, Drużynie koło Mosiny oraz tam, gdzie zbierze się grupa 10 chętnych. Zapraszamy wszystkich chętnych już od 15 roku życia. Uwaga! Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć zgodę rodziców/opiekunów na udział w projekcie.

Udział w projekcie, to nie tylko zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej, ale również doskonała okazja do poznania nowych ludzi z pasją, nawiązania kontaktów i być może wspólnych działań na rzecz lokalnych czy regionalnych społeczności.

UWAGA liczba miejsc dla uczestników jest ograniczona!

Szkolenie cieszy ogromnym zainteresowaniem. W tej chwili mozliwe jest zapisywywanie się na listę rezerwową.

Z dokumentami związanymi z realizacją projektu można zapoznać się na naszej stronie internetowej

Wszelkie pytania odnośnie uczestnictwa w projekcie prosimy kierować na adres lub telefonicznie do Wiesławy Czerpińskiej – koordynatora projektu – 785 389 586.

Serdecznie zapraszamy!

organizator: Fundacja na Rzecz Rozwoju i Edukacji EquusEko
adres: Słoneczna 2, 62-025 Czerlejnko, woj. wielkopolskie
tel.: 785 389 586, e-mail: equuseko@gmail.com; westernhobby@gmail.com
www: http://westernhobby.pl 

data publikacji: 2016-06-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!