Festiwal Aktywności Młodzieżowej już w poniedziałek!
autor(ka): MM, red.lubin.ngo.pl
Już 23 maja 2016 r. w Trybunale Koronnym w Lublinie w godz. 10.00-15.00 Fundacja Sempre a Frente organizuje Festiwal Aktywności Młodzieżowej – wydarzenie edukacyjno-informacyjne skierowane do młodzieży, podsumowujące projekt „Potrzebujemy Informacji”, współfinansowany ze środków Erasmus+.

W czasie wydarzenia przedstawiciele kilkunastu szkół z województwa lubelskiego wezmą udział w grze edukacyjnej, dzięki której zdobędą wiedzę i kompetencje z zakresu młodzieżowej aktywności obywatelskiej, społecznej i publicznej. Ponadto, w związku z obchodami dwudziestolecia Wolontariatu Europejskiego, które przypada w tym roku, podczas Festiwalu uczestnicy będą mieć możliwość uzyskania informacji czym jest Wolontariat Europejski, w jaki sposób można wyjechać na wolontariat do innego kraju oraz porozmawiać z wolontariuszami zagranicznymi, którzy obecnie przebywają w Lublinie.

W Festiwalu wezmą udział przedstawiciele lubelskich organizacji pozarządowych i instytucji: Fundacji TEAM Teatrikon, Europejski Dom Spotkań-Fundacja Nowy Staw, MiM Media i Młodzież, PROJEKTOR Wolontariat Studencki, Eurodesk Polska, Młodzieżowa Rada Miasta Lublin oraz Warsztaty Kultury.

Wydarzenie objęte jest patronatem Radia Lublin i Kuriera Lubelskiego.

źródło: lublin.ngo.pl
data publikacji: 2016-05-19
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!