Łódź, Warszawa. Warsztaty w projekcie "Od trzeciej strony", czyli o organizacjach pozarządowych dla licealistów [patronat ngo.pl]
autor(ka): Anna Błaszkiewicz
Czym jest trzeci sektor? Czy każdy może założyć stowarzyszenie albo fundację? Skąd organizacje pozarządowe biorą pieniądze? Jakie korzyści odnoszą wolontariusze? Dzięki projektowi "Od trzeciej strony" młodzi ludzie mogą poznać odpowiedź na te i inne pytania związane z funkcjonowaniem organizacji i poszukać swojego pomysłu na aktywność obywatelską. Do czerwca odbędzie się 30 bezpłatnych warsztatów dla licealistów z aglomeracji warszawskiej i łódzkiej.

Czym jest trzeci sektor? Czy każdy może założyć stowarzyszenie albo fundację? Skąd organizacje pozarządowe biorą pieniądze? Dlaczego warto działać społecznie? Jakie korzyści odnoszą wolontariusze? Dzięki projektowi "Od trzeciej strony" młodzi ludzie mogą poznać odpowiedź na te i inne pytania związane z funkcjonowaniem organizacji pozarządowych i poszukać swojego pomysłu na aktywność obywatelską.

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie "Koncentrat" została wydana książka z reportażami, wywiadami i tekstami poradnikowymi, która w niebanalny sposób przekazuje wiedzę związaną z organizacjami pozarządowymi i inspiruje do działania. Bezpłatną publikację w wersji papierowej można zamówić przez www.odtrzeciejstrony.pl (na chętnych czeka kilkadziesiąt egzemplarzy) lub pobrać ją w wersji elektronicznej (pdf, epub, mobi).

Ale to nie wszystko! Do czerwca odbędzie się też 30 bezpłatnych warsztatów dla licealistów z aglomeracji warszawskiej i łódzkiej, na których uczniowie zdobędą wiedzę o trzecim sektorze. Zajęcia to też okazja, by lepiej poznać swoje mocne strony, przećwiczyć umiejętności komunikacyjne, poszukać pomysłów na ciekawe inicjatywy społeczne i zastanowić się nad tym, dlaczego współpraca z organizacjami pozarządowymi to dobry pomysł na rozwój osobisty i zawodowy. Warsztaty z pewnością przydadzą się licealistom planującym zdawać WOS na maturze i myślącym o studiach z zakresu nauk społecznych. Są przeznaczone również dla osób, które już działają lub chcą zacząć działać społecznie, angażując się np. w wolontariat. Każdy uczeń otrzyma bezpłatnie książkę "Od trzeciej strony", dodatkowe materiały szkoleniowe i zaświadczenie o udziale w projekcie. Przedstawiciele szkół zainteresowani bezpłatnymi warsztatami mogą się kontaktować z organizatorami telefonicznie (691 937 428) lub mejlowo ().

W ramach projektu w bezpłatnych szkoleniach będą mogli także wziąć udział nauczyciele liceów i gimnazjów zainteresowani przekazywaniem uczniom wiedzy na temat organizacji pozarządowych, prowadzeniem projektów we współpracy z trzecim sektorem i animowaniem inicjatyw społecznych np. w ramach szkolnego koła wolontariatu.Terminy spotkań i informacje o zapisach można znaleźć na stronie projektu.

Projekt "Od trzeciej strony" realizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat" jest współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Inicjatywie patronuje serwis ngo.pl oraz magazyn i portal edukacyjny „Perspektywy”.

Więcej informacji na stronie www.odtrzeciejstrony.pl

organizator: Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat"
adres: Aleja Waszyngtona 30/36 lok. 52, 03-910 Warszawa, woj. mazowieckie
tel.: 661 596 085, e-mail: stowarzyszenie.koncentrat@gmail.com
www: http://www.koncentrat.org.pl 
źródło: Stowarzyszenie Dziennikarzy i Dokumentalistów "Koncentrat"
data publikacji: 2016-04-21
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!