Jakub Szwed
autor(ka): MM, lublin.ngo.pl
Moim hobby, pasją, zawodem i największym pochłaniaczem czasu jest Nowy Cyrk, czyli cyrk bez zwierząt, który jako forma artystyczna jest nastawiony, podobnie jak teatr, na opowiedzenie o czymś za pomocą czegoś niż na samo zaprezentowanie umiejętności, jak miało to miejsce w cyrku tradycyjnym. Jestem żonglerem, fireshowowcem, klaunem, artystą, ale też animatorem kultury, trenerem, koordynatorem.

W Lublinie mieszkam od jakiś 7-miu lat. Przyjechałem tu na studia z małej miejscowości na Podlasiu - Hajnówki. Lublin stał się dla mnie miejscem, gdzie odkryłem swój pomysł na siebie, gdzie poznałem ludzi pełnych pasji i energii, z którymi teraz tworzymy Fundację Sztukmistrze. W Lublinie najbardziej lubię to, że jest miastem sporym, ale pozbawionym typowego dla dużych miast tłoku i pędu.

Lublin miasto wielokulturowe: Wielokulturowość jest wpisana w historię Lublina, tradycję miasta, jego tożsamość. Czy dziś Lublin jest wielokulturowy? Chyba jeszcze nie, ale wierzę, że jest to miasto, które jest gotowe na przyjęcie i współistnienie wielu kultur.

Moja wizja twarzy Lublina: Wyobrażam sobie twarz człowieka około trzydziestki z trochę rozczochraną fryzurą i błyskiem w oku. Mówi ona, że życiowy wybór, aby pozostać w Lublinie, który został dokonany nie był łatwy, ale jest tu, w Lublinie, bo widzi jak wielki potencjał ma to miasto.

Moja rada dnia dla mieszkańców Lublina: Nie mieć kompleksów i nie patrzeć na stereotypy.

źródło: dlawszystkich.lublin.eu
data publikacji: 2015-07-05
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!