Łódź. Chcesz zostać wolontariuszem hospicyjnym? Rusza 20. edycja kursu
autor(ka): Organizatorzy
5 stycznia 2016 roku o godzinie 18:00 rusza kolejna, 20. już edycja bezpłatnego kursu dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych. Kurs jest organizowany przez Zespół Domowej Opieki Hospicyjnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej dla osób chcących pomagać nieuleczalnie chorym.

Szkolenie będzie odbywało się w siedzibie Caritas, przy ul. Gdańskiej 111, we wtorki, w godz. 18:00 – 20:00 oraz w trzech blokach sobotnich, w godz. 8:30 – 16:00.

Zajęcia szkoleniowe potrwają od stycznia do czerwca, a po nich nastąpi staż, na którym kandydaci będą mogli sprawdzić swoje nowo nabyte umiejętności w praktyce.

Program kursu obejmuje wykłady, warsztaty i ćwiczenia praktyczne z podstaw pielęgnacji i opieki nad chorym, także w wymiarze psychologicznym, duchowym i socjalnym.

W 19. poprzednich edycjach kursu przeszkoliliśmy już ponad 1000 osób.

Hospicjum domowe Caritas od 20. lat świadczy wielodyscyplinarną pomoc nieuleczalnie chorym mieszkańcom Łodzi. Od początku swego istnienia udzieliło wsparcia ponad 3 tysiącom chorych i ich rodzinom. Pomoc pielęgniarki, lekarza, fizjoterapeuty, pracownika socjalnego oraz psychologa i kapelana, wsparta działaniami wolontariuszy zapewnia chorym możliwość przeżywania trudnych chwil w domu, z bliskimi, z dostępną 24 godziny na dobę fachową opieką.

W Łodzi wciąż bardzo wielu potrzebujących czeka na kogoś, na kim mogliby się oprzeć - pomocy potrzebują też podopieczni hospicjum domowego Caritas. Wśród ludzi chętnych nieść pomoc są być może tacy, którzy chcieliby się podjąć tego odpowiedzialnego zadania, ale obawiają się, czy mu sprostają, czy są odpowiednio przygotowani. Organizowany kurs dla kandydatów na wolontariuszy hospicyjnych, prowadzony przez doświadczonych wykładowców, to właśnie odpowiedź na te obawy. Oprócz udzielania bezpośredniego wsparcia chorym, przyszli wolontariusze mogą zaangażować się również w różnorodną działalność hospicjum. Wolontariusz staje się częścią szerszej wspólnoty hospicyjnej, uczestnicząc w wyjazdach, uroczystościach i spotkaniach szkoleniowych.

Szczegółowe informacje w siedzibie hospicjum domowego Caritas w Łodzi, przy ul. Zgierskiej 121, tel.: 42 636 24 08 lub 607 617 090

organizator: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Organizacja Pożytku Publicznego
adres: Gdańska 111, 90-507 Łódź, woj. łódzkie
tel.: 42 639 95 81, faks: 42 639 95 80
www: http://www.caritas.lodz.pl 

data publikacji: 2015-12-23
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!