DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Praca w zasięgu Twojej ręki

Stowarzyszenie 'Wspólna Przyszłość - Polska, Europa, Świat' jako jedyne stowarzyszenie z województwa łódzkiego otrzymało pieniądze na utworzenie Gminnego Centrum Informacji. Dotacja pochodzi z programu ministerstwa gospodarki, pracy i polityki społecznej pod nazwą 'Pierwsza praca'.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Monika Dolacińska

2003-11-19, 14.13
O dotację z woj. łódzkiego ubiegało się 48 podmiotów, głównie gminy, ale i stowarzyszenia. Ostatecznie dotację na taki cel otrzymało 30 gmin i jedno stowarzyszenie.

Głównym założeniem Gminnego Centrum Informacji jest utworzenie multimedialnej pracowni, w której bezrobotni i absolwenci będą mogli uzyskać dostęp do Internetu oraz baz danych zawierających oferty pracy. W pracowni będzie można także napisać i wydrukować list motywacyjny, życiorys czy podanie.

Na utworzenie Gminnego Centrum Informacji przydzielono kwotę 44 tys. zł. mimo, że koszty całego programu opiewały na 77 tys. zł. Pozostałą sumę ma stanowić udział własny, w tym przypadku praca wolontarystyczna.

Głównym partnerem i współorganizatorem programu jest Burmistrz Miasta Brzeziny, przy wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy w Brzezinach.

Obecnie zakończyły się prace remontowe w stowarzyszeniu. Nowy sprzęt komputerowy został już zakupiony i zainstalowany. Kończą się także szkolenia dla wolontariuszy, którzy będą koordynować pracę centrum które ma być czynne przez cały tydzień w godz. 8 - 22. Został rozpisany grafik dyżurów. W dniu 24 listopada 2003 wielkie otwarcie.
miejsce: Brzeziny
data wydarzenia: od 2003-11-15 do 2004-11-15
organizator: Stowarzyszenie 'Wspólna Przyszłość-Polska, Europa, Świat'
adres: ul. Sienkiewicza 14,
tel.: (46) 874 04 55, faks: (46)874 04 55
e-mail: www.freengo.pl
źródło: Stowarzyszenie 'Wspólna Przyszłość-Polska, Europa, Świat'
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.