DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

'Narkotyki – najlepsze wyjście nie wchodzić' w kujawsko-pomorskiem

29 sierpnia 2002 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się seminarium poświęcone kampanii 'Narkotyki - najlepsze wyjście nie wchodzić'.

Wiadomość archiwalna

A A A

2002-08-08, 09.29
Kampanii "Narkotyki - najlepsze wyjście nie wchodzić", realizowanej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie pełnego poparcia udzielił Waldemar Achramowicz - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W liście do prezydentów miast, burmistrzów i wójtów W.Achramowicz zwrócił się z prośbą o poparcie idei tej kampanii. Ponad to Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspólnie z samorządami wszystkich szczebli, pragnie zainicjować na terenie województwa szeroką edukację społeczną.

29 sierpnia 2002 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego ( godz. 12.00, sala 214) odbędzie się seminarium poświęcone tematyce kampanii. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane zrealizowane i planowane działania. W obradach wezmą udział animatorzy, przedstawiciele organizacji i podmiotów, które przystąpiły do kampanii oraz przedstawiciele mediów. Obecni będą także koordynatorzy lokalni, którzy podzielą się swoimi osiągnięciami. Szczegółowy plan spotkania (zredagowany z uwzględnieniem nadesłanych materiałów i zgłoszeń), informacje i relacja z seminarium będą dostępne na stronie internetowej www.kuj-pom.pl/konferencje.

Do koordynatora regionalnego kampanii Grzegorza Kasprzyckiego wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń grupowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Powstał system, w którym około trzydziestu koordynatorów lokalnych animuje grupowe działania realizatorów w środowiskach lokalnych. Szacuje się, że około 1000 osób - realizatorów jest zaangażowanych w bezpośrednie działania w kujawsko - pomorskim. Do ilu osób trafili realizatorzy będzie wiadomo po podsumowaniu kampanii, czyli na przełomie listopada i grudnia 2002. Szczególna mobilizacja działań została zaplanowana także we wrześniu – na początku roku szkolnego

Marszałek Achramowicz wyraził przekonanie, że sukces tego rodzaju inicjatyw może być efektem wspólnego działania i współpracy samorządów, a także organizacji społecznych. Szczególnie ważnym elementem są działania podejmowane w miejscach, gdzie młodzież spędza czas wolny i gdzie często dochodzi do inicjacji narkotykowej: w dyskotekach, pubach, kawiarniach.

Biuro koordynacyjne kampanii mieści się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko – Pomorskiego, p. 412, tel.: (56) 6218524.

Kampania w 2002 roku skierowana jest do młodzieży w wieku 14-18 lat. Właśnie w tym okresie życia wielu młodych ludzi podejmuje ryzykowne decyzje o spróbowaniu narkotyków.
miejsce: Województwo Kujawsko - Pomorskie
data wydarzenia: od 2002-08-08 do 2002-12-10
organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego/BKdsU p.412/
adres: ul. Plac Teatralny 2 Toruń, 87-100 ,
tel.: (56) 6218524, faks: (56) 6218535
e-mail: biuro56@kuj-pom.pl
www: www.kuj-pom.pl 
źródło: infopresstppu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.