DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Zróbmy portret zbiorowy Polaków

Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP zaprasza wszystkich filmowców i fotografów, profesjonalistów i amatorów do wzięcia udziału w projekcie z pogranicza sztuki i socjologii.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Klara Kopcińska

2002-08-01, 09.24
Akcja odbędzie się 16 sierpnia 2002 roku o godzinie 18.00. Wtedy właśnie po raz kolejny przyjedzie do Polski papież Jan Paweł II. Transmisję z pielgrzymki oglądać będą miliony Polaków. Kim są ludzie, którzy przed telewizorami uczestniczyć będą w tym wydarzeniu? Jakie towarzyszą im emocje? Jak wygląda zbiorowy portret Polski w tym dniu?

W akcji może wziąc udział każdy: wystarczy postawić kamerę filmową, wideo lub aparat fotograficzny na telewizorze tak, aby "patrzyły" na nas oglądających papieża.

W telewizorze - sprawozdanie z przylotu papieża do Polski. Przed telewizorem - telewidzowie. Kamera - z punktu widzenia telewizora, postawiona na telewizorze lub obok - rejestruje telewidzów oglądających transmisję. (Osoby przebywające w ekstremalnych warunkach wakacyjnych mogą sluchać radia lub po prostu zrobić sobie zdjęcie o godz. 18.00).

Każdy, kto prześle zarejestrowany w tym dniu materiał filmowy, wideo lub fotograficzny stanie się współrealizatorem projektu.

Zebrane zdjęcia posłużą do zrealizowania albumu internetowego, a w miarę zainteresowania i możliwości także publikacji drukowanej. Z materiałów filmowych i wideo zostanie zmontowany film, na którym słysząc dźwięk telewizyjnej transmisji, oglądać będziemy telewidzów - samych siebie - świadków papieskiej wizyty.

Nadesłane rejestracje posłużą też do zrealizowania multimedialnej instalacji, którą będziemy starali się udostępnić widzom w całej Polsce w galeriach, muzeach i innych miejscach.

Szczegóły akcji, regulamin i karta zgłoszenia na stronie www.zuk.neostrada.pl
miejsce: Polska
data wydarzenia: od 2002-08-01 do 2002-08-16
organizator: Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP
adres: ul. Radziłowska 5 m 1,
tel.: 0601 39 02 05, faks: (22) 616 02 05
e-mail: zuk@zuk.neostrada.pl
www: www.zuk.neostrada.pl 
źródło: Stowarzyszenie Edukacji i Postępu STEP
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.