DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Owsiak o piwie na Przystanku Woodstock

W rozmowie z red Zdzisławem Haczkiem z Gazety Lubuskiej Jurek Owsiak skoplementował działania organizacji pozarządowych na Koncercie Woodstock związane z ograniczeniem dostępu do alkoholu. (GL nr174/z 27/28 lipca 2002)

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Jerzy Rządzki

2002-07-29, 10.56
Zdzisław Haczek: - W tym roku na Przystanku za deklarację o abstynencji z 50 podpisami będzie można dostać koszulkę z napisem "Nie zalewam".

Jerzy Owsiak: - To pomysł Jurka Rządzkiego i jego poradni z Zielonej Góry. Jak rok temu rozstawił się ze swoim namiotem obok stanowiska antynarkotykowej Familii, to się bałem, że będą do niego dwuznaczne uwagi od ludzi. A okazało się, że dużo ludzi z tej poradni korzystało. Alkohol jest problemem młodych ludzi i od tego nie uciekamy. Tym bardziej, że sprzedajemy na koncercie piwo. Rok temu policja nie zanotowała ani jednego przypadku sprzedaży piwa nieletniemu. Robiliśmy zakupy kontrolowane: wysyłaliśmy po piwo młodzież, która wracała z niczym. Wierzę w to, że Jurek Rządzki rozda sporo koszulek i podpisy pod deklaracjami będą składane szczerze. Będę mówił ze sceny: przeżyjcie jak najbardziej trzeźwo ten Przystanek, żeby nie uronić żadnej chwili."

Na koncercie obok Poradni Profilaktyczno Terapeutycznej z Zielonej Góry wspólnie pracują także pedagodzy i młodzież z Profilaktyczno Rozwojowego Ośrodka Młodzieży i Dzieci PROM z Łodzi (Witek Skrzypczyk). Zaangażowani są też działacze trzeźwościowi z Żar, Trzebiela i okolic. Poradnia do współpracy zaprasza wszystkich młodychy ludzi, którzy chcą włączyć sie w działania profilaktyczne. Szczególy na stronie internetowej poradni.
miejsce: Żary
data wydarzenia: od 2002-07-29 do 2002-08-04
organizator: Poradnia Profilaktyczno Terapeutyczna
adres: ul. Wegierska 32/5 Zielona Góra,
tel.: 0601934558, e-mail: +48601934558@text.plusgsm.pl
www: poradniapt.w.interia.pl 
źródło: Poradnia Profilaktyczno Terapeutyczna
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.