DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Seminarium: Wolontariat w systemie pomocy społecznej w województwie mazowieckim

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie organizuje seminarium dla dyrektorów mazowieckich ośrodków pomocy społecznej i powiatowych centrów pomocy rodzinie nt. 'Wolontariat w systemie pomocy społecznej w woj. mazowieckim'.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Iza Kubiak

2002-05-16, 10.55
Program „Wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej”, którego realizację rozpoczęto z inicjatywy Centrum Wolontariatu w roku 1996 w Ośrodku Pomocy Społecznej na Żoliborzu, jest przykładem udanej współpracy w rozwiązywaniu społecznych problemów mieszkańców Warszawy. Skuteczność i nowatorstwo podejmowanych działań sprawiły, że wypracowany system został zaadaptowany w wielu Ośrodkach Pomocy Społecznej w Warszawie i okolicach.

Włączanie wolontariuszy staje się coraz powszechniejsze w systemie pomocy społecznej w naszym mieście. Kilkuset ochotników pracuje codziennie na rzecz potrzebujących wsparcia i pomocy. Wolontariusze działają jako ważne uzupełnienie (a nie zastępowanie) działań pracowników socjalnych i służb opiekuńczych. Pomagają m.in. osobom starszym i samotnym wyjść na spacer, dotrzymują im towarzystwa, roznoszą obiady, młodzi pomagają młodym w odrabianiu lekcji – pełnią role „starszego brata i starszej siostry”.
Centrum Wolontariatu w Warszawie inicjuje i wspiera te działania, przygotowuje pracowników socjalnych do pełnienia roli koordynatorów pracy wolontariuszy i pomaga na bieżąco w pracy z ochotnikami.

Seminarium, którego celem jest wymiana doświadczeń, odbędzie się 24 maja 2002 (piątek), w godzinach 11.00-14.30, w siedzibie Biura Zarządu m. st. Warszawy przy ul. Miodowej 6/8 w Warszawie, w sali konferencyjnej nr 122.

Udział w seminarium można potwierdzać do 20 maja br. pod nr telefonów: 022/6352773, 6354602.
miejsce: siedziba Biura Zarządu m. st. Warszawy przy ul. Miodowej 6/8 w Warszawie, w sali konferencyjnej nr 122.
data wydarzenia: 2002-05-16
organizator: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie
adres: ul. Nowolipie 9/11 Warszawa, 00-150 ,
tel.: (22) 6352773, 4351000, faks: (22) 6354602
e-mail: warszawa@wolontariat.org.pl
www: wolontariat.org.pl 
źródło: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.