DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Posłowie poparli projekt ustawy

Dzisiaj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Wiadomość archiwalna

A A A

2002-06-21, 18.54
Projekt ustawy przedstawił posłom Minister Pracy i Polityki Społecznej Jerzy Hausner. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę m.in. na takie zapisy w ustawie, które powodują decentralizację zadań publicznych, regulują zasady współpracy organizacji pozarządowych z administracją publiczną oraz określają zasady działalności wolontarystycznej.

W debacie parlamentarnej wzięli udział posłowie SLD, PSL, PIS, Samoobrony, Ligii Polskich Rodzin oraz Platformy Obywatelskiej. Wszyscy posłowie odnosili się do projektu pozytywnie i poprali skierowania go do dalszych prac w Komisji Nadzwyczajnej. Niektórzy wyrażali jednak pewne obawy. Posłanka Anna Sobacka z LPR pytała, czy zadania publiczne powierzone organizacjom pozarządowym rzeczywiście będą należycie realizowane. Włodzimierz Czechowski z Samoobrony, jednocześnie członek parlamentarnej grupy ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi, zwrócił uwagę nie niebezpieczeństwo patologii i nadużyć. Posłanka Zofia Grzebisz-Nowacka z SLD wystąpiła z wnioskiem, aby projekt skierować do prac nie tylko w Komisji Nadzwyczajnej, ale także w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Spowoduje to, że prace nad ustawa opóźnią się. Sejm się zabierze ponownie za dwa tygodnie i wówczas głosowany będzie wniosek o skierowanie projektu do prac w tej komisji.


Wojciech Olejniaczak (SLD), przewodniczący parlamentarnej grupy ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi, podziękował min. J. Hausnerowi oraz Stowarzyszeniu na rzecz FIP za wieloletnie prace nad ustawą.

Obszerniejsze sprawozdanie z debaty parlamentarnej opublikujemy już wkrótce.

miejsce: Warszawa
data wydarzenia: 2002-06-21
źródło: inf.wł
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy - dodaj komentarz
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.