DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

'Na pomoc fundacjom', Ewa Siedlecka, Gazeta Wyborcza, 1 lipca 2002

Już nikt nie zastanawia się, czy sektor organizacji pozarządowych jest potrzebny i czy potrzebna jest dotycząca go ustawa. Rozmowa Ewy Siedleckiej z Jerzym Hausnerem, ministrem pracy.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Ewa Siedlecka

2002-07-02, 09.40
Ewa Siedlecka: Skąd wziął się pomysł ustawy o organizacjach pożytku publicznego?

Jerzy Hausner: Kiedy jako szef zespołu doradców wicepremiera Grzegorza Kołodki zajmowałem się programowaniem reform społeczno-gospodarczych, zauważyłem, że brakuje nam partnera, który z innego niż urzędniczy czy biznesowy punktu widzenia pomógłby nam opisywać problemy, proponować rozwiązania, kontrolować działanie systemu w praktyce. Takiego partnera, który przejąłby także część zadań publicznych. Np. projektowanie reformy służby zdrowia nie ma sensu, jeśli jedynym partnerem jest środowisko medyczne.
Dla stworzenia koncepcji reform społecznych i ich realizacji potrzebne jest zinstytucjonalizowane współdziałanie trzech sektorów: państwa, biznesu i organizacji społecznych.
Udało mi się zachęcić do tej idei ludzi: polityków, ekspertów i same organizacje pozarządowe, które zaczęły widzieć potrzebę współpracy tak między sobą, jak i z państwem.

Więcej w Gazecie Wyborczej.
data wydarzenia: 2002-07-02
źródło: Gazeta Wyborcza
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.