DZIŚ

dodaj wiadomość | newsletter | kontakt

Wielkanocny Tabor w Janiszowie

Przejażdżka wiosennym zaprzęgiem konnym, konkursy plastyczne i zabawy złożą się na program świątecznego spotkania, które odbędzie się 7 kwietnia 2002 w Janiszowie koło Annopola.

Wiadomość archiwalna

A A A

autor(ka): Jacek Wnuk

2002-04-05, 17.00
Przejażdżka wiosennym zaprzęgiem konnym, konkursy plastyczne i zabawy złożą się na program świątecznego spotkania, które odbędzie się 7 kwietnia 2002 w Janiszowie koło Annopola.

Wezmą w nim udział dzieci ze wsi dotkniętej zeszłoroczną powodzią. Dzięki lubelskim wolontariuszom dzieci poznają staropolskie tradycje związane z obchodami świąt wielkanocnych. Przy dźwiękach ludowej muzyki wezmą udział w zabawach i tańcach integracyjnych. Zostanie takze rozstrzygnięty konkurs plastyczny o tematyce świątecznej. Najciekawsze prace będą prezentowane na wystawie w miejscowej Szkole Podstawowej.

Właśnie tam wspólnymi siłami lubelskiego Centrum Wolontariatu i dyrekcji szkoły powstaje grupa wolontariuszy. Będą pomagać mniej zdolnym dzieciom w nauce i organizować pozalekcyjne zajęcia. Jest to nowa forma współracy z dziecimi zaproponowana przez kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy pomagali w czasie zeszłorocznej powodzi.

Dzięki środkom Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności wolontariusze jeszcze do wakacji będą organizować douczanie na wsi, wycieczki do Lublina i festyny z okazji Dnia Dziecka.

Janiszów k. Annopola liczy ok. 600 mieszkańców. Do Szkoły Podstawowej uczęszcza 76 uczniów. Wieś w czasie powodzi w 2001 roku była ewakuowana.
miejsce: Janiszów
data wydarzenia: od 2002-04-05 do 2002-04-07
organizator: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
adres: ul. Zielona 20/13A,
tel.: 081.5342652, e-mail: lublin@wolontariat.org.pl
www: wolontariat.org.pl/lublin 
źródło: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!

SKOMENTUJ

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora.


KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.